Adwokaci oddali hołd Powstańcom Warszawskim


Niemal 200 adwokatów i aplikantów adwokackich wzięło udział w XXVI Biegu Powstania Warszawskiego, 23 lipca. W tym roku wszyscy uczestnicy mieli do pokonania 10 km.

Strefa Adwokata usytuowana była przy Stadionie Polonia. Oprócz samych uczestników Biegu, zgromadziła również kibicujących im krewnych i znajomych, m.in. członków NRA: adw. Anisę Gnacikowską i adw. Andrzeja Siemińskiego. Wsparcia moralnego udzielił także adw. Stanisław Estreich, dziekan izby lubelskiej, przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Z 10-kilometrową trasą, jak co roku, zmierzył się adw. Andrzej Zwara, prezes NRA a także, m.in. adw. prof. dr hab. Szymon Byczko. Rozgrzewkę poprowadził adw. Andrzej Chudy z izby warszawskiej. Adwokaci zostali też zaproszeni na I Mistrzostwa Polski Adwokatów w Półmaratonie, które odbędą się 11 września w Zielonej Górze.

Wśród pań w grupie adwokackiej najszybsza była adw. Angelika Arter-Krzyżek z izby krakowskiej, wśród panów - aplikant adwokacki Aleksander Dragan z izby kieleckiej, który w klasyfikacji ogólnej Biegu zajął piąte miejsce.

Najliczniej reprezentowana była izba warszawska, zaś puchar dla najstarszego uczestnika Biegu w grupie adwokackiej otrzymał adw. Lesław Bindas.

Puchary wręczali - adw. Andrzej Zwara, prezes NRA oraz adw. Stanisław Estreich, dziekan izby lubelskiej, przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Naczelna Rada Adwokacka ufundowała także nagrody dla najszybszej warszawianki i najszybszego warszawiaka - zegarek dla najlepszych sportowców firmy Garmin. W tym roku byli to: Mariola Ślusarczyk oraz Michał Bernardelli. Nagrody wręczył adw. Estreich.

Za pomoc przy sprawach organizacyjnych dziękujemy paniom z „Młodej Palestry”: Magdalenie Niegierewicz, Adrianie Gostępskiej oraz Joannie Tkaczyk.

Zwycięzcom oraz uczestnikom Biegu serdecznie gratulujemy. 

W zrywie z 1944 wzięło udział co najmniej 213 adwokatów i aplikantów adwokackich. Większość z nich zginęła. W czasie całej II wojny światowej zginęło 56% adwokatów i 90% aplikantów adwokackich. Jest to największa grupa zawodowa w Polsce, która poniosła tak wielką stratę podczas walki z okupantami.

Wyniki uczestników Biegu znajdują się na stronie: (link do strony)


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry