Adwokaci w Biegu Powstania Warszawskiego

Już po raz piąty w Biegu Powstania Warszawskiego 23 lipca wystartuje grupa Adwokatury Polskiej. Uczestnicy będą walczyć o puchar ufundowany przez Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej. 

Bieg Powstania Warszawskiego wpisał się już na stałe do kalendarza najważniejszych sportowych imprez stolicy. Z roku na rok gromadzi coraz większą grupę warszawiaków, w tym adwokatów, także z różnych stron Polski. W tegorocznej, XXVI edycji wystartuje 200 przedstawicieli Palestry.

–  Inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Udział w tym biegu to nie tylko okazja do integracji środowiska adwokackiego, ale przede wszystkim do oddania hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego, w tym 213 adwokatom i aplikantom adwokackim, którzy ponieśli śmierć podczas Powstania. W tym roku kończę swoją kadencję Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej. Mam nadzieję, że mój następca będzie kontynuował tę tradycję – mówi adw. Andrzej Zwara, prezes NRA, który deklaruje, że w tym roku po raz kolejny zamierza pobić swój rekord na 10 kilometrów.

Na Facebooku adwokaci utworzyli wydarzenie „Adwokaci w Biegu Powstania Warszawskiego”, gdzie systematycznie pojawiają się informacje na temat biegu oraz wskazówki dotyczące przygotowań kondycyjnych.

Naczelna Rada Adwokacka przygotowała nagrody dla najlepszych uczestników biegu: mężczyzny i kobiety, którzy na metę dobiegną jako pierwsi, dla Izby najliczniej reprezentowanej w XXVI Biegu Powstania Warszawskiego oraz dla najstarszego i najmłodszego biegacza w grupie Adwokatury Polskiej. NRA przygotowała również nagrody dla uczestników Biegu spoza grupy adwokackiej. Zegarki z niezbędnymi funkcjami dla biegacza dostaną pierwsza na mecie warszawianka i warszawiak.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/