Adwokaci zagrali na kortach Legii


VII Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów odbył się na kortach Legii 17-18 stycznia w Warszawie. Tegoroczna edycja turnieju nie zgromadziła rekordowej liczby uczestników, ale należała do wyjątkowo udanych.  Udział wzięło w niej ponad 80 zawodników, w tym 47 adwokatów i aplikantów adwokackich, a także liczna reprezentacja samorządu radcowskiego - 20 uczestników. 

Nie zabrakło przedstawicieli innych izb.  Goście przyjechali z Katowic, Siedlec, Łodzi, Gdańska oraz Bydgoszczy. Wszystkich powitał adw. Paweł Rybiński, dziekan izby adwokackiej w Warszawie oraz r. pr. Daniel Dębecki - członek OIRP w Warszawie. Rozegrano ponad 200 meczy w 9 kategoriach singlowych i deblowych. Najmłodszą zawodniczką była Weronika Woźny, która razem z tatą-adwokatem zagrała w mikście.  

W kategoriach singlowych triumfowali faworyci. Najmocniej obsadzoną kategorię Mężczyźni OPEN wygrał adw. Kamil Guzek (izba adwokacka w Warszawie).  Zwycięzcą kat. 35+ został adw. Jarosław Kowalewski (izba adwokacka w Warszawie).  W kategorii 45+ nie zawiódł r.pr. Piotr Zarzecki (OIRP Katowice).  Niespodzianką było zwycięstwo Mariusza Jesionka w kat. 55+.  Po raz pierwszy rozegrano także finał w kategorii 65+, w której r.pr. Marek Cieciera (OIRP Warszawa) pokonał kolegę z samorządu radcowskiego mec. Bogusława Durskiego.

Wśród Pań zwyciężyły dwie warszawianki: apl. adw. Karolina Szudek (kat. OPEN) oraz adw. Aleksandra Kołodziejska (kat. 35+).  W deblu adw. Kamil Guzek oraz adw. Jarosław Kowalewski po raz drugi w tym turnieju sięgnęli po puchary. Bezapelacyjne zwycięstwo w mikście przypadło apl. adw. Annie Płazie (izba adwokacka w Warszawie) wraz z partnerem Januszem Bauciem.

Turniej był doskonałą okazją do integracji środowisk prawniczych. Na sobotnim Players Party w Cafe Legia długo dyskutowano o strategiach w grach finałowych.

Szczególne podziękowania należą się naszym partnerom: marce LEXUS oraz Klubowi Tenisowemu Legia, bez wsparcia których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.  

Nagrody dla 22 finalistów ufundowali darczyńcy: Lexus Polska, EURO-TRUCK (www.dobrewina.pl), C.H. Beck, Wolters Kluwer, Szkoła Prawa Procesowego Ad Exemplum, LEWANOWICZ, Coty Polska oraz PROTENIS.

Wszystkich tenisistów zapraszamy do udziału w pierwszej edycji LEGAL CHALLENGE LADIES AND GENTS pod patronatem Dziekana OIRP Warszawa oraz Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie.  Rozgrywki mają  rozpocząć się w lutym br. a zakończą się turniejem masters z nagrodami.  Opłata roczna wynosi 100 zł (w tym kaucja 50 zł zwrotna po pierwszym sezonie). Zapisu można dokonać przez portal http://okgramy.pl/.  Szczegółowych informacji udziela Pan Łukasz Galik, email: galiklukasz@gmail.com - administrator rozgrywek.  

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,

 

adw. Monika Rajska

Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie – Główny Organizator Turnieju


(zobacz listę finalistów)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry