Karnawałowe bale izby warszawskiej


Karnawałowe bale warszawskiej izby odbyły się 7 i 8 lutego. W siedzibie ORA bawiło się ponad 260 dzieci a w Arkadach Kubickiego prawie tysiąc aplikantów adwokackich. 

W sobotę, 7 lutego, na V Karnawałowym Balu bawili się aplikanci adwokaccy. Zabawę rozpoczął koncert, w którym najlepsze rock’n’rollowe przeboje wykonywali sami aplikanci. Podczas Balu odbył się również „Turniej Wiedzy Aplikanta” - cztery 3-osobowe drużyny rywalizowały odpowiadając na pytania z zakresu ustawy prawo o adwokaturze, prawa konstytucyjnego, prawa i procedury karnej oraz prawa i procedury cywilnej. W jury konkursu zasiedli: adw. Andrzej Orliński – wicedziekan ORA w Warszawie , adw. Jakub Jacyna – skarbnik ORA w Warszawie oraz adw. Michał Szpakowski – przewodniczący Koła Młodych. Nagrody dla pierwszych trzech miejsc ufundowało Wydawnictwo C.H. Beck, w imieniu którego nagrody wręczył Kamil Kowalski.

Nad atmosferą balu czuwał DJ Boogie, którego kunszt za konsoletą można podziwiać w najmodniejszych klubach stolicy. DJ Boogie zadbał o to, żeby parkiet był przez całą noc pełen bawiących się par.

W niedzielę, 8 lutego, dzieci adwokatów i aplikantów adwokackich spotkały się na corocznej zabawie karnawałowej pod hasłem „Bal w Krainie Lodu”. Impreza w tym roku cieszyła się rekordową frekwencją. Wzięło w niej udział ponad 260 dzieci od najmłodszych do starszych w wieku do 14 lat. Łącznie z opiekunami siedzibę ORA odwiedziło ponad 500 osób.

Sala im. H. Krajewskiego zamieniła się na jeden dzienń w polarną jaskinię pełną białych baloników i przeżyła prawdziwy najazd księżniczek, śnieżynek, elfów i piratów. Dzieci przyszły na bal w bajkowych przebraniach.

Na małych gości czekało wiele atrakcji, m.in. zabawa i „tańce połamańce” z polarnymi wodzirejami, spotkanie ze świętym Mikołajem i wręczanie prezentów. Najmłodsze dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Dzień Kreatywnego Misia Polarnego". Dla uczestników balu został przygotowany mały poczęstunek przez restaurację „Fukier” oraz “Słodki Słony".

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry