Świetny debiut literacki Weroniki Murek, aplikantki adwokackiej


"Uprawa roślin południowych metodą Miczurina" to debiut literacki Weroniki Murek, aplikantki adwokackiej z izby katowickiej. Książka spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem krytyków i czytelników. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne. 

"Witajcie w świecie nieokiełznanej wyobraźni i nieskrępowanej swobody literackiej. Oto bohaterowie z piekła rodem, balansujący na granicy jawy i snu, życia i śmierci. Kasztaniarz i kosmonauta, trumna z generałem Sikorskim i przygłucha Matka Boska w blasku telewizora dziergająca Jezusowe skarpety. W oszalałym świecie nikogo nie dziwi podwieczorek zapoznawczy dla zmarłych ani teatrzyk oświaty sanitarnej. Weronika Murek niczym nadworny kuglarz słowa miesza style literackie i zwodzi zmysły czytelnika. Doskonała odskocznia od szarości dnia powszedniego" - tak Wydawnictwo Czarne zachęca do lektury książki, która została okrzyknięta najciekawszym od lat debiutem. Autorka chwalona jest za język, styl i surrealizm. 

Autorka jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, aplikantką adwokacką. Zajmuje się także recenzjami teatralnymi.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne. 

 


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry