I Otwarte Mistrzostwa Polski Adwokatury w Siatkówce Togavolleyball za nami


I Otwarte Mistrzostwa Polski Adwokatury w Siatkówce odbyły się 26-29 listopada w Krakowie. Najlepszą drużyną turnieju została kobieca drużyna Dolny Śląsk, która nie przegrała żadnego meczu i  uhonorowana została m.in. Pucharem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Impreza zorganizowana została z inicjatywy adwokat Aurelii Koksztys-Łuć z Izby Adwokackiej w Wałbrzychu jako jedna z ogólnopolskich imprez sportowo-integracyjnych organizowanych przez Komisję Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Koszty pobytu, wyżywienia oraz udziału w imprezach integracyjnych finansowali uczestnicy, natomiast turniej siatkarski, dzięki osobistemu zaangażowaniu Przewodniczącego Komisji adwokata Stanisława Estreicha, wsparła finansowo Naczelna Rada Adwokacka. Gospodarze turnieju - Krakowska Izba Adwokacka – sfinansowali puchary i medale. Honorowy patronat nad turniejem objął Polski Związek Piłki Siatkowej, który nadto ufundował przepiękny puchar dla najlepszej drużyny w rozgrywkach. 

Otwarty charakter rozgrywek zakładał udział zarówno drużyn reprezentujących Adwokaturę Polską jak i innych drużyn, w skład których wchodzili prawnicy profesjonaliści. W związku z tym klasyfikacja odbywała się w dwóch kategoriach – Mistrzostw Polski Adwokatów dla drużyn reprezentujących izby adwokackie oraz Pucharu Prezesa NRA w Otwartych Mistrzostwach Polski Adwokatury dla pozostałych drużyn prawniczych. Tak się w tym roku złożyło, że we wszystkich drużynach była odpowiednia ilość adwokatów, która pozwalała na reprezentację Adwokatury w rozgrywkach, stąd obie klasyfikacje objęły wszystkie drużyny. Ostatecznie w turnieju wzięły udział trzy drużyny kobiece oraz sześć drużyn męskich. Łącznie startowało 80 zawodników z całej Polski.

27 listopada 2015 r. rozegrano turniej mistrzowski systemem „każdy z każdym”. Najbardziej zacięty mecz rozegrały męskie drużyny Krakowa i Warszawy (2:1), drużyna Silesian Lawyers reprezentująca Katowice z drużyną z Olsztyna (0:2) oraz wszystkie drużyny kobiece, szczególnie dwie drużyny z Warszawy. Ostatecznie Mistrzostwo Polski zdobyły Izba Adwokacka w Wałbrzychu reprezentowana przez drużynę Dolny Śląsk w kategorii kobiet oraz Izba Adwokacka w Olsztynie reprezentowana przez drużynę Olsztyn w kategorii mężczyzn.

29 listopada 2015 r. rozegrano turniej o Puchar Prezesa NRA, w którym część drużyn była rozstawiona zgodnie z wynikami z dnia poprzedniego w taki sposób, by zwycięzca rozgrywek mógł zmierzyć się z Mistrzem Polski. W finale spotkały się Dolny Śląsk i ORA Warszawa wśród Pań oraz Silesian Lawyers i Olsztyn wśród Mężczyzn. Finał rozegrano na głównej hali przy dopingu pozostałych uczestników rozgrywek. Szczególnie dramatycznie przebiegły rozgrywki kobiet. Po remisie w dwóch setach panie spotkały się w tie break'u. Przy stanie 14:10 drużyna z Warszawy straciła piłkę meczową i ostatecznie przegrała z Dolnym Śląskiem 14:16. Finał mężczyzn odwrócił wynik z dnia poprzedniego i Puchar Prezesa NRA trafił w ręce zawodników z Silesian Lawyers.

Najlepszą drużyną turnieju została kobieca drużyna Dolny Śląsk która nie przegrała żadnego meczu i  uhonorowana została Pucharem PZPS. Najlepszymi zawodnikami wskazanymi przez sędziów zawodów zostali przedstawiciele innych profesji prawniczych – w drużynie Dolny Śląsk, radczyni prawna Jolanta Dulińska z Krakowa oraz w drużynie Silesian Lawyers, sędzia Dariusz Guzdek z Czestochowy. Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy medal zaprojektowany przez artystę plastyka Roberta Oleszczuka.

Oprócz rywalizacji sportowej, uczestnicy korzystali każdego wieczoru z imprez integracyjnych przy muzyce DJ-a Klasa z Krakowa. Szczególnym wydarzeniem był koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu wspaniałej artystki z Krakowa Magdaleny Brudzińskiej z zespołem Klezmer Trio. Szczególną atmosferę stworzyła obsługa Ośrodka Kolna zarządzana przez niezwykle gościnnego prezesa Zbigniewa Miącka. Nad rozgrywkami czuwali sędziowie Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej, małżeństwo Krystyna i Andrzej Nowakowscy oraz Tomasz Nierzwicki. Szczególne zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy zapewnili młodzi wolontariusze, studenci prawa Kajetan Ostoja-Ciemny z Uniwersytetu Warszawskiego i Kim Mikołajczyk z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz licealista Miłosz Sułtanowski.

Na zdjęciach całą imprezę uwiecznił krakowski artysta fotografik Mateusz Torbus.

Uczestnicy bardzo chwalili organizację imprezy i zapowiedzieli swój udział na kolejnych mistrzostwach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku impreza zgromadzi jeszcze większa liczbę prawniczych reprezentacji siatkarskich.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.togavolleyball.pl

Wyniki

Mistrzostwa Polski Adwokatów w Siatkówce

Kobiety:

 1. Dolny Śląsk - Iza Adwokacka w Wałbrzychu
 2. ORA Warszawa - Izba Adwokacka w Warszawie
 3. Warszawa I - Izba Adwokacka w Warszawie

Mężczyźni:

 1. Olsztyn - Izba Adwokacka w Olsztynie
 2. Silesian Lawyers - Izba Adwokacka w Katowicach
 3. Palestra Kraków - Krakowska Izba Adwokacka
 4. Warszawa - Izba Adwokacka w Warszawie
 5. Lublin – Izba Adwokacka w Lublinie
 6. Sudecka Palestra - Izba Adwokacka w Wałbrzychu

Puchar Prezesa NRA w Otwartych Mistrzostwach Polski Adwokatury w Siatkówce – Togavolleyball

 

Kobiety:

 1. Dolny Śląsk,
 2. ORA Warszawa
 3. Warszawa I

Mężczyźni:

 1. Silesian Lawyers
 2. Olsztyn
 3. Palestra Kraków
 4. Warszawa
 5. Sudecka Palestra
 6. Lublin

 

Puchar PZPS

1. Dolny Śląsk

 

Najlepsza zawodniczka, atakująca:  radca prawny Jolanta Dulińska

Najlepszy zawodnik, rozgrywający: sędzia Dariusz Guzdek

 

adw. Bartosz Łuć

Organizator


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry