II Adwokacki Spływ Kajakowy Brdą

II Adwokacki Spływ Kajakowy, zorganizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Koszalinie, odbył się w dniach 7-9 września. Uczestnikami spływu byli adwokaci i aplikanci koszalińskiej izby adwokackiej, którzy przybyli w liczniejszym gronie, niż w roku poprzednim.

Na pierwszy dzień spływu przypadł krótki, ale bardzo przyjemny odcinek rzeki Brdy, którego pokonanie umiliła piękna pogoda. Po powrocie na teren ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Rzewnica, uczestnicy spływu w pełni korzystali ze sprzyjającej aury oraz zachęcającej do kąpieli temperatury Jeziora Szczytno. Urokliwy krajobraz dawał możliwość  relaksu podczas pieszych wędrówek i rowerowych przejażdżek.

Wieczorem zorganizowano wspólny grill i ognisko, dzięki czemu uczestnicy spływu mogli się lepiej poznać i  wymienić wrażeniami. Oczywiście nie zabrakło dyskusji o prawie, polityce oraz licznych adwokackich anegdot sądowych.

Kolejnego dnia spływ rozpoczęto na odcinku Nowa Brda - Garbaty Most, sama zaś trasa była zdecydowanie bardziej wymagająca. Nie obyło się bez wywrotek kajaków i towarzyszących im humorystycznych incydentów, ale wszelkie trudności rekompensowały niepowtarzalne widoki Rezerwatu Przyrody Przytoń. Co najistotniejsze, wszystkim wiosłującym udało się bezpiecznie dopłynąć do celu, gdzie podobnie jak w zeszłym roku adwokaci i aplikanci rozegrali mecz siatkówki.

Dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie, kajakarze otrzymali sportowe koszulki z niedawno wybranym logotypem izby, które były sympatycznym upominkiem sprzyjającym integracji i poczuciu jedności grupy.

Uczestnicy spływu mile wspominają wspólnie spędzony czas, widząc potrzebę organizacji analogicznego wydarzenia w przyszłym roku, w podobnym terminie (początek września), a być może także rajdu rowerowego, szlakami wzdłuż nadmorskich miejscowości.

Mamy nadzieję, że z roku na rok będzie przybywało chętnych do wzięcia udziału w tego typu spotkaniach integracyjnych. Serdecznie zapraszamy !

 

adw. Justyna Gołda

adw. Krzysztof Kaszubski


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry