IV Adwokatów Mistrzostwa Polski w Półmaratonie - Zielona Góra 2019;

IV edycja Adwokackich Mistrzostw Polski w Półmaratonie, zorganizowana wspólnie przez Naczelną Radę Adwokacką i Okręgową Radę Adwokacką w Zielonej Górze, odbyła się 5 października.

W dniu zawodów od rana oczy wszystkich zwrócone były ku niebu skąd siąpił deszcz. Komunikaty meteorologiczne zapowiadały ustanie deszczu ok. 16:00, ostatecznie jednak dopiero o godzinie 20:00, gdy pod "Medykiem" padł huk pistoletu ogłaszającego start - niebo wypełniło się rozbłyskiem i hałasem rac i fajerwerków, deszcz ustał.

Rozentuzjazmowana grupa ok. 1000 biegaczy ruszyła do rywalizacji na dwóch dystansach, "połówce" i "ćwiartce" maratonu. Adwokaci rywalizowali w ramach swoich Mistrzostw Polski na dystansie 21,0975 km.  

Pomimo mokrej nawierzchni, przy temperaturze ok. 8 st. C, warunki biegowe były dobre, o czym świadczą wyniki zwycięzców.

Mistrzem Polski Adwokatów został po raz kolejny Łukasz Okomski ( Warszawa ) z czasem 01:22:53 ( netto ). Drugi był Bartosz Piechowiak ( Wrocław ) - 01:28:39 ( netto ), trzeci Krzysztof Wicher ( Koszalin ) - 01:29:10 ( netto ),

Mistrzynią Polski została po raz kolejny przedstawicielka naszej izby Grażyna Dudkowiak z czasem 01:44:48 ( netto ). Drugie miejsce zajęła Karolina Daniel ( Poznań ) - 01:57:32 ( netto ), trzecie Anna Mrowińska ( Zielona Gra ) - 01:59:32 ( netto ).

W zawodach uczestniczyli adwokaci i adwokatki m.in. z Poznania, Wrocławia, Koszalina, Szczecina, Warszawy i innych mniejszych ośrodków.

Meta biegu tradycyjnie już znajdowała się przy ul. Wyspiańskiego na wysokości VII LO, zaś pomieszczeniem biura zawodów i miejscem uroczystej dekoracji była Hala Sportowa Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Wazów 76. W trakcie dekoracji co kilka minut, przy burzy oklasków i pohukiwań publiczności, na podium stawali zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Zwycięzcy - adwokatki i adwokaci otrzymali z rąk wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze adw. Anety Sołtysiak - Radzik pamiątkowe puchary ufundowane przez NRA i ORA w Zielonej Górze oraz nagrody rzeczowe od Wydawnictwa Wolters Kluwer, a nadto rysunki specjalnie stworzone na tę okazję przez Arkadiusza Krupę, który po raz pierwszy wziął udział w kwalifikowanym biegu ulicznym na dystansie 10 km.

Tradycyjnie, korzystając z dobrych wzorców, przygotowaliśmy dla naszych uczestników Strefę Adwokata, miejsce przy hali głównej i biurze zawodów, gdzie można było się spotkać, posilić i przygotować do biegu. Nową jakością w zakresie organizacji Strefy była wystawa kilkunastu prac znanego m. in. z cyklu prac pt. Ślepym Okiem Temidy rysownika Arkadiusza Krupy. Autor nie tylko zademonstrował swoje prace, ale również opowiadał o technice wykonania oraz inspiracjach do ich stworzenia, można było też uczestniczyć w procesie twórczym, gdyż rysownik inspirowany przebiegiem spotkania wykonał na miejscu kilka rysunków. Tak stworzonym rysunkiem obdarowany został m.in. adw. Andrzej Pawlikowski ( ORA Wałbrzych ), który wraz z córką mec. Anną Pawlikowską ( ORA Zielona Góra ) wzięli udział w rywalizacji na dystansie półmaratońskim. Mecenas Pawlikowski był najstarszym uczestnikiem adwokackiego półmaratonu (76 lat) i jednym z najstarszych uczestników w ogóle. Były to jego drugie zawody i ukończył je w znakomitej formie. Zapowiedział też udział w rywalizacji za rok w V jubileuszowych Mistrzostwach Adwokatów.

W imieniu organizatorów - Naczelnej Rady Adwokackiej i Izby Adwokackiej w Zielonej Górze, szczególnie jednak Pana Dziekana adw. Krzysztofa S. Szymańskiego i własnym - składam serdeczne podziękowanie wszystkim koleżankom i kolegom adwokatom za udział w IV Mistrzostwach Polski w Półmaratonie życząc dalszych biegowych i pozabiegowych sukcesów.

Dziękuję współorganizarotom - Stowarzyszeniu Biegam-Pomagam za stworzenie wspaniałego wydarzenia jakim jest Półmaraton Zielnogórski, a którego częścią są nasze Mistrzostwa, a mecenasowi Tadeuszowi Dobieckiemu za doskonałe zdjęcia fotograficzne, które oddają atmosferę i emocje towarzyszące temu wydarzeniu.

adw. Jacek DużyńskiShare on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski