IX Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów za nami


Na kortach Legii, w dniach 21-22 stycznia 2017 roku odbył się IX Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów.  Udział wzięło ok. 60 zawodników, w tym 30 adwokatów, 3 aplikantów adwokackich, liczna reprezentacja samorządu radcowskiego (ponad 10 uczestników), dwóch prokuratorów, komornik oraz notariusz.  

W tym roku wyjątkowo dopisali goście z innych izb, w tym największa grupa prawników z Łodzi (5 tenisistów), a także Radomia, Katowic, Poznania, Bydgoszczy, Białegostoku, Siedlec, Szczecina oraz Rzeszowa.

W imieniu Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wszystkich tenisistów uroczyście powitał adw. Aleksander Krysztofowicz, zastępca sekretarza Rady, adw. Luka Szaranowicz, członek Rady oraz r. pr. Włodzimierz Chróścik - Dziekan OIRP w Warszawie. W ciągu dwóch dni turniejowych rozegrano ponad 120 meczy w 8 kategoriach singlowych i deblowych. 

W najmocniej obsadzonej kategorii Mężczyźni OPEN wygrał Przemysław Leśniewski, prawnik z Warszawy, a drugie miejsce zajął zeszłoroczny zwycięzca asesor komorniczy Tomasz Modro (Izba Komornicza w Łodzi). Należy podkreślić, że poziom w tej kategorii był wyjątkowo wysoki ponieważ przyjechała „tenisowa czołówka” z całej Polski. Zwycięzcą kat. 35+ został adw. Kamil Guzek (Izba Adwokacka w Warszawie) wygrywając z powracającym do świetnej formy adw. Marcinem Dackiewiczem (Izba Adwokacka w Warszawie). W kategorii 45+ nie zawiódł faworyt r. pr. Piotr Zarzecki (OIRP Katowice) pokonując Romana Różańskiego (Warszawa), który to tej pory nie opuścił żadnej edycji turnieju.  Zasłużone zwycięstwo w kat. 55+ odniósł adw. Sławomir Leśniewski (Izba Adwokacka w Warszawie) grając w finale z r.pr. Rafałem Dadokiem (OIRP Warszawa).

Wśród Pań w kat. OPEN po raz pierwszy zwyciężyła młoda prawniczka z Warszawy, Katarzyna Kaleta, która rozegrała niezwykle widowiskowy mecz z adw. Marta Sołtys (Izba Adwokacka w Warszawie), dotychczasową główną rakietą Warszawy. Można śmiało powiedzieć, że takiego finału Pań nie było dotychczas na żadnym turnieju prawniczym. W kat. Kobiety 35+ najlepsza była faworytka r. pr. Joanna Neumann de Spallart (OIRP Warszawa). Drugie miejsce wywalczyła r. pr. Ewa Jurczak  (OIRP Katowice).

W deblu niespodziankę sprawili adw. Kamil Guzek i adw. Jarosław Kowalewski (Izba Adwokacka w Warszawie) pokonując dotychczas rozstawionego z nr 1 - adw. Sławomira Leśniewskiego (Izba Adwokacka w Warszawie) grającego w parze z synem Przemkiem. Bezapelacyjne zwycięstwo w mikście przypadło parze radcowskiej apl. radc. Magdalenie Jeziorskiej (OIRP Łódź) wraz z apl. radc. Pawłem Bilickim (OIRP Szczecin), którzy w finale wygrali z adw. Martą Sołtys grającą z partnerem Grzegorzem Sołtysem.

Turniej był doskonałą okazją do integracji środowisk prawniczych z całej Polski.  Sobotnie Players Party w CAFE LEGIA należy zaliczyć do wyjątkowo udanych.  O oprawę muzyczną imprezy zadbał DJ Grucha a pyszny catering serwowała Pani Jola Skolimowska.

Szczególne podziękowania należą się naszym partnerom marce LEXUS oraz Klubowi Tenisowemu Legia, bez wsparcia których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.   Specjalne podziękowania należą się dla przychodni ENEL-SPORT która udostępniła nam część biurową i rekreacyjną na czas trwania  turnieju. Po raz pierwszy piłką turniejową był HEAD ATP GOLD, która została wysoko oceniona przez zawodników. 

Głównym organizatorem turnieju była adw. Monika Rajska – przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu, we współpracy z apl. adw. Jonną Takczyk, apl. adw. Magdaleną Niegierewicz, apl. adw. Adrianą Gostępską,  Martą Wyszyńską – doktorantką SGH oraz r.pr. Sonią Strzelecką.

Nagrody dla 20 finalistów ufundowali: LEXUS Polska, HEAD, RECMAN, EURO-TRUCK, C.H. Beck, Wolters Kluwer, Ad Exemplum, Coty Polska, Lewanowicz oraz JA Baczewski. 

W uroczystym wręczeniu nagród udział wziął adw. Andrzej Orliński, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz adw. Paweł Rybiński, były dziekan i współtwórca turnieju oraz Marcin Hertel, przedstawiciel Klubu Tenisowego Legia.

Do zobaczenia za rok na dziesiątej jubileuszowej edycji J

adw. Monika Rajska

Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

fot. Patrik Skonieczny

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry