Kolejne Żeglarskie Mistrzostwa za nami

Jubileuszowe, X Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarskie - Węgorzewo 2015 obyły się w dniach 27-30 sierpnia 2015 r.

Pomysłodawcą i Komandor Mistrzostw była adw. Anisa Gnacikowska, członek NRA. Honorowy Patronat nad Mistrzostwami objął adw. Stanisław Estreich przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA i dziekan Izby Adwokackiej w Lublinie oraz adw. Paweł Rybiński dziekan Izby Adwokackiej w Warszawie.

W tegorocznej edycji wzięło udział wzięło 15 jednostek. Gośćmi regat była m.in. dziekan Izby Adwokackiej w Bydgoszczy – adw. Justyna Mazur oraz przewodnicząca komisji Kultury, Sportu i Turystyki ORA w Warszawie – adw. Monika Rajska.

Mistrzostwa, które zorganizowane zostały w malowniczej scenerii Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, przyciągnęły adwokatów, aplikantów adwokackich oraz przedstawicieli innych zawodów prawniczych z całej Polski. Najliczniej w tym roku była reprezentowana Izba Adwokacka w Warszawie.

Wyjątkowo dopisał w tym roku wiatr, a w drugim dniu regat także słoneczna pogoda. Zawodnicy ścigali się na jachtach typu TWISTER 800 N.  

Zawody rozgrywane były przez dwa dni. Przeprowadzono osiem wyścigów, z czego dwa długodystansowe tj. o Błękitną Wstęgę Jeziora Mamry i Święcajty. Mistrzostwa odbyły się w dwóch klasach: Adwokaci i Open. Dodatkowo w pierwszym dniu mistrzostw załogi walczyły o Puchar Dziekan Izby Adwokackiej w Warszawie, a przez całe mistrzostwa, zarówno na wodzie jak i na lądzie o Puchar Głównego Sponsora firmy HYUNDAI.

Błękitną Wstęgę Jeziora Święcajty, Puchar Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie oraz tytuł Adwokackiego Mistrza Polski w żeglarstwie zdobył już dwukrotny zwycięzca - adw. Michał Szewczyk z Izby Adwokackiej w Warszawie wraz z załogą: adw. Michałem Zuchmontowiczem, Klaudiuszem Kaletą i Julien Reaud.

Drugie miejsce w klasie „Adwokaci” zajęła załoga ze sternikiem aplikantem adwokackim Piotrem Rzepeckim, także z Izby Warszawskiej, który zdobył także tytuł Najlepszego Żeglarza Roku 2015. Na trzecim miejscu znalazła się załoga ze sternikiem adw. Łukaszem Stefaniukiem z Izby Adwokackiej w Lublinie. Ta załoga także zdobyła Błękitną Wstęgę Jeziora Mamry.

W klasie Open: I miejsce zajęła załoga Głównego Sponsora firmy HYUNDAI ze sternikiem Anetą Gajewską, II miejsce i tytuł Najsympatyczniejszej Załogi Mistrzostw zdobyła załoga ze sternikiem radcą prawnym Rafałem Kozłowskim z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, na III Miejscu znalazła się załoga radcy prawnego Marcina Sitka także z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Puchar Głównego Sponsora firmy HYUNDAI za wyniki w regatach oraz zawodach z samochodami marki HYUNDAI oraz za znakomite przebranie zdobyła załoga ze sternikiem adw. Karolem Drożdżem z Izby Adwokackiej w Warszawie.

W klasyfikacji izbowej: I miejsce zajęła Izba Adwokacka w Warszawie, II miejsce Izba Adwokacka w Lublinie, III miejsce Izba Adwokacka w Krakowie, a IV miejsce Izba Adwokacka w Bydgoszczy.

Niezmierne cieszy ogromne zainteresowanie adwokatów i aplikantów adwokackich udziałem w sportowych regatach, którym daleko do amatorskich rejsów. Umiejętności zawodników, ich zaangażowanie  i skupienie, które można było zaobserwować w czasie każdego rozegranego biegu, wynoszą tę imprezę do rangi profesjonalnych mistrzostw żeglarskich.

Po raz kolejny reprezentanci palestry pokazali, że sport jest nieodłącznym elementem życia niejednego adwokata i aplikanta adwokackiego.

Sportowe zmagania zwieńczone były szeregiem imprez towarzyszących m.in. wieczorem w stylu hawajskim  i balem komandorskim, które niewątpliwie sprzyjały zawieraniu nowych przyjaźni i integracji.

Ceremonię wręczenia nagród swoją obecnością zaszczycił Pan Nam Seuk Sik, Prezydent firmy HYUNDAI  Polska - Głównego Sponsora regat.  

Organizatorzy serdecznie dziękują pozostałym sponsorom i partnerom: Orange Polska, Henri Lloyd, Rainmaker Yacht Club oraz Code Zero oraz organizatorowi Karolowi Górskiemu z firmy Sailing Event. Bez nich wydarzenie to nie miałoby takiej oprawy.  

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/