Kraków: charytatywna aukcja prac A. Lutosławskiej-Jaworskiej


Wernisaż wystawy prac Anny Lutosławskiej-Jaworskiej połączony z aukcją jej prac na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie odbędzie się 25 kwietnia w krakowskim Klubie Adwokatów. 

Aukcję poprowadzi Przemysław Firek, bas-baryton, przez wiele lat solista Opery Krakowskiej, który uświetni wydarzenie krótkim występem dla autorki prac oraz uczestników wernisażu.

Całkowity dochód z aukcji prac zostanie przeznaczony na Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ul. Tynieckiej 6, z którym artystka od wielu lat współpracuje i intensywnie je wspiera.

Początek wernisażu o godz. 19.00.

(zobacz zaproszenie na aukcję)

W ramach wernisażu odbędzie się także uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie etapu izbowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego., którego dokona adw. Paweł Gieras, dziekan ORA w Krakowie.

Anna Lutosławska-Jaworska jest aktorką i reżyser teatralną. Występowała w teatrach krakowskich: "Wesoła Gromadka" (1945), Studiu Aktorskim przy Starym Teatrze (1945), Kameralnym TUR (1946-47), Dramatycznym (1952-53), im. Juliusza Słowackiego (1954-55, 1973-81), Ludowym (1957-67) oraz wrocławskich: Dramatycznym (1951, 1967-68), Polskim (1969-72). Ponadto wystąpiła w kilkudziesięciu spektaklach Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia. W latach 1972-1982 była pedagogiem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, gdzie pracowała na stanowisku docenta. Laureatka Nagrody im. Ireny Solskiej (2014) za twórczość wywierającą znaczący wpływ na rozkwit sztuki aktorskiej. Artystka jest również autorką książek: „Kwiaty też zasypiają”, „Niedyskretnie. Prawdziwe historie”, „Skojarzenia”. 

Akwarele przedstawiane w trakcie wernisażu oraz przeznaczone na aukcję powstały w okresie, gdy autorka zrezygnowała z własnej kariery aktorskiej i wraz z mężem wyjechała na kilka lat do Algierii. Prace obrazują zachwyt artystki nad krajobrazem tego kraju i tęsknotę za krajem ojczystym. W jesieni prace te były wystawiane w Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry