Mistrzostwa narciarskie Wierchomla 2015 za nami

Zakończyły się XXXII Mistrzostwa Narciarskie Adwokatury Wierchomla 2015, których organizatorem była Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie. W zawodach wzięło udział około 180 uczestników.

Sportowe zmagania na najwyższym poziomie pomiędzy adwokatami, aplikantami i gośćmi, trwały od 5 do 8 marca. W zawodach wzięło udział około 180 uczestników, którzy wystartowali w slalomie gigancie (narty i snowboard) oraz w narciarstwie klasycznym. Nagrody przyznawane były również za dwubój narciarski. Zawodnicy startowali w kilku kategoriach wiekowych.

Adwokaci izby krakowskiej wrócili z laurami, a izba krakowska ponownie zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji wszystkich izb adwokackich.

Uczestnicy przyjeżdżali już od czwartku 5 marca, aby wieczorem wziąć udział w odprawie technicznej przed slalomem gigantem, który został rozstawiony na stoku „Polanki”. W pierwszym dniu rywalizacji prognoza sprzyjała zawodnikom, którzy mogli koncentrować się już tylko na jak najlepszym czasie zjazdu. W slalomie gigancie liderką czasową została adw. Joanna Lassota (ORA Wrocław) z czasem 45,50 sek., liderem wśród mężczyzn okazał się adw. Janusz Masiak (ORA Gdańsk) - czas 42,00 sek.

W kategorii kobiet K20 podium zdominowały przedstawicielki ORA krakowskiej: apl. adw. Natalia Wabik (1 miejsce), apl. adw. Maria Turbasa (2 miejsce) i apl. adw. Bożena Modrzejewska (3 miejsce). Kategorię K35 otworzyła liderka adw. Joanna Lassota (ORA Wrocław), a skład podium uzupełniły adw. Aleksandra Sobczyńska (ORA Poznań) i adw. Karolina Szołtysek (ORA Kraków). W grupie K45 na pierwszym miejscu uplasowała się adw. Monika Rajska (ORA Warszawa) i kolejno za nią adw. Krystyna Tarska – Przybycień (ORA Kraków) oraz adw. Izabela Kossakowska–Karnkowska (ORA Warszawa).

Kategorię mężczyzn M20 otwiera na pierwszym miejscu adw. Paweł Surmacz (ORA Rzeszów) z doskonałym wynikiem 42,96 sek., drugie miejsce przypadło apl. adw. Piotrowi Dąbrowskiemu (ORA Warszawa) i trzecie miejsce adw. Maciejowi Jurczakowi (ORA Rzeszów). Mocno obsadzona kategoria M35 przyniosła również wiele emocji, pierwszą pozycję zajął lider adw. Janusz Masiak, srebro wywalczył adw. Tomasz Karnkowski (ORA Warszawa) osiągając wynik 42,61 sek., a brąz zdobył adw. Rafał Kos (ORA Kraków) z czasem 43,02 sek. Grupę M45 otwiera adw. Ludwik Żukowski (ORA Warszawa) z wynikiem 43,84 sek., na kolejnych miejscach uplasowali się adw. Cezary Lipko (ORA Lublin) oraz adw. Piotr Kona (ORA Łódź).

W slalomie gigant w snowboardzie w kategorii kobiet zwyciężyła apl. adw. Agata Pelak (ORA Lublin), tuż za nią znalazła się adw. Aleksandra Sobczyńska (ORA Poznań), po brąz sięgnęła adw. Jagoda Przybycień (ORA Kraków). Wśród mężczyzn podium zdominowali przedstawiciele ORA Kraków: na pierwszym miejscu apl. adw. Rafał Schramm, trzecie przypadło adw. Wojciechowi Zielińskiemu, a srebro wywalczył adw. Hubert Łapiński (ORA Białystok).

Warunki w sobotę były o wiele ciekawsze, słońce i zmrożony śnieg, a także doskonale przygotowana trasa biegowa dostarczyły kolejnych sportowych emocji. Trasa biegowa była widokowa, ale walczący o medale uczestnicy biegów raczej nie mieli okazji podziwiać piękną panoramę. Dla kobiet został wyznaczony dystans około 2,5 km, dla mężczyzn – tradycyjnie – około 5 km.

Wśród kobiet liderką ponownie została adw. Joanna Lassota (ORA Rzeszów) z czasem 00:13:53,52 liderem wśród mężczyzn został adw. Paweł Surmacz (ORA Rzeszów) z wynikiem 00:19:24,70. W Kategorii kobiet K45 pierwsze miejsce przypadło adw. Agnieszce Derezińskiej – Jankowskiej (ORA Gdańsk), po srebro sięgnęła adw. Izabela Kossakowska – Karnkowska (ORA Warszawa), brąz wywalczyła adw. Krystyna Tarska–Przybycień (ORA Kraków).

W kategorii K35 najlepsza okazała się liderka adw. Joanna Lassota (ORA Rzeszów) wyprzedzając o 01:14,58 adw. Karolinę Szołtysek (ORA Kraków) i o 02:11,05 adw. Martę Kubiak (ORA Poznań). W kategorii kobiet K20 wszystkie miejsca medalowe zajęły przedstawicielki izby krakowskiej z najlepszym czasem apl. adw. Magdalena Węgrzyn, apl. adw. Natalia Wabik i apl. adw. Bożena Modrzejewska.

Wśród mężczyzn rywalizacja była na wysokim poziomie i przyniosła ciekawe wyniki. W kategorii M55 na podium stanęli adw. Cezary Lipko (ORA Lublin), adw. Piotr Jasiejko (ORA Lublin) i z brązowym medalem adw. Ludwik Żukowski (ORA Warszawa). W kategorii M35 zwycięstwo odniósł adw. Tomasz Karnkowski z czasem 00:22:01,95, który o 01:45,93 wyprzedził adw. Daniela Grodzińskiego (ORA Wrocław) i o 03:57,57 adw. Rafała Kosa (ORA Kraków), który wywalczył brązowy medal. Kategorię mężczyzn M20 otworzył lider Paweł Surmacz (ORA Rzeszów), a na podium za nim stanęli adw. Leszek Przybyłka (ORA Kraków) oraz apl. adw. Michał Koenigsberg (ORA Kraków).

Na zakończenie zmagań sportowych, zwycięzcy zostali udekorowani medalami oraz wręczono im nagrody podczas uroczystej gali wieczornej.

Pragniemy pogratulować wszystkim zawodnikom za wytrwałość i walkę fair play. Dziękujemy uczestnikom naszych Mistrzostw, a zwłaszcza honorowym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, udziałem w zawodach, a także aktywnym dopingiem.

Jak powiedział maratończyk John Bingham: „Cudem nie jest to, że skończyłem. Cudem jest to, że miałem odwagę zacząć”. Życzymy zatem tym, którzy nie przystąpili do zawodów, aby w kolejnych Mistrzostwach stanęli na bramkach startowych, ponieważ celem jest przede wszystkim zabawa i ukończenie wyścigu w dobrym towarzystwie.