Odbył się VI Otwarty Turniej Piłki Nożnej Adwokatury Polskiej

VI Otwarty Turniej Piłki Nożnej Adwokatury Polskiej odbył się 13 października w Hali Piłkarskiej Bemowo w Warszawie. Rywalizowało ze sobą 13 drużyn reprezentujących samorządy prawnicze z całej Polski.

Wśród ok. 130 uczestników znaleźli się prawnicy m.in. z Warszawy, Katowic, Białegostoku, Wrocławia, Gdańska, Łodzi oraz Lublina. Jest to największa impreza sportowa organizowana przez Izbę Adwokacką w Warszawie. W tym roku po raz drugi organizację wydarzenia wsparła Komisja Integracji Środowiskowej Kultury Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej. Oficjalnego otwarcia Turnieju oraz przywitania zawodników oraz gości dokonał dyrektor Turnieju - Paweł Leszczyński oraz adw. Marta Wyszyńska i adw. Jakub Szczepkowski – członkowie Komisji. 

W Turnieju brały udział drużyny reprezentujące lokalne samorządy oraz drużyny tworzone ad hoc wyłącznie z przedstawicieli zawodów prawniczych. W ciągu jednego dnia rozegrano łącznie 30 meczów trwających po 20 minut. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich meczów pieczę sprawowali doświadczeni sędziowie piłkarscy. Zawodnikom towarzyszyły rodziny oraz znajomi. W tym roku, pomimo jesiennej aury, dopisała piękna pogoda, więc zawodnicy oraz rodziny w przerwach korzystali z przyboiskowego ogródka oraz smacznego grilla.

W finale Turnieju spotkała się reprezentacja Izby Adwokackiej w Katowicach oraz drużyna Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Adwokaci z Katowic po bardzo wyrównanym meczu oraz widowiskowych rzutach karnych pokonali adwokatów z Warszawy. Emocji nie zabrakło, a do bramek w rzutach karnych strzelano aż 20 razy! Na najniższym stopniu podium znaleźli się zawodnicy drużyny reprezentującej Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie pokonując przedstawicieli warszawskiego samorządu radcowskiego Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

Królem strzelców został Albert Stankiewicz (ORA Warszawa), nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał (po raz drugi z rzędu) Dawid Bilski (Izba Adwokacka w Katowicach), a puchar dla najlepszego zawodnika przypadł (również po raz drugi z rzędu) adwokatowi Michałowi Różyckiemu (Izba Adwokacka w Katowicach).

Zwycięzcy otrzymali puchary z rąk członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Kamila Szmida oraz nagrody ufundowane przez Naczelną Radę Adwokacką i Izbę Adwokacką w Warszawie. 

Sponsorem wydarzenia była Kancelaria Kancelaria Adwokacka Adw. Marcin Hilarowicz & Adw. Michał Krysztofowicz Karniści.pl.  Okręgowa Rada Adwokacka dziękuje za udzielone wspracie.

Fundatorami nagród było wydawnictwo C.H. Beck oraz Wolters Kluwer. Specjalne podziękowania za doskonała organizację dla Pawła Leszczyńskiego z Hali Piłkarskiej Bemowo.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie dziękuje również członkom samorządu, którzy zaangażowali się w czasochłonne przygotowania do imprezy: adw. Albertowi Stankiewiczowi – pomysłodawcy turnieju, adw. Marcie Wyszyńskiej, adw. Joannie Tkaczyk, adw. Jakubowi Szczepkowskiemu, adw. Konradowi Pawłowi Opalskiemu oraz apl. adw. Łukaszowi Borkowskiemu.

Szósta już edycja Turnieju tradycyjnie cieszyła się dużym zainteresowaniem, co wskazuje na potrzebę rywalizacji nie tylko na sali sądowej, lecz także w konfrontacji sportowej. Uczestnicy wydarzenia potwierdzili, że kochają piłkę nożną i nie stronią od zmagań również na tym polu.

adw. Monika Rajska – przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

adw. Marta Wyszyńska - główny organizator, Członek Komisji

adw. Joanna Tkaczyk  – członek Komisji

adw. Albert Stankiewicz – członek Komisji

adw. Jakub Szczepkowski  – członek Komisji

adw. Konrad Opalski  – członek Komisji

apl. adw. Łukasz Borkowski

 

INFORMACJE O WYNIKACH:

MIEJSCA:

I – Izba Adwokacka Katowice

II – Ora Warszawa

III – OIRP Lublin

NAJLEPSI ZAWODNICY:

Król strzelców: Albert Stankiewicz – Ora Warszawa (11 goli)

Najlepszy zawodnik: Michał Różycki – Izba Adwokacka Katowice

Najlepszy bramkarz: Dawid Bilski – Izba Adwokacka Katowice

FAZA FINAŁOWA:

Ćw. I: IA Katowice – Kontratypy (1:0)

Ćw. II: OIRP Warszawa – JS Legal (4:0)

Ćw. III: FC Paragrafy – OIRP Lublin (1:2)

Ćw. IV: ORA Lublin – ORA Warszawa (0:9)

PF. I: IA Katowice – OIRP Warszawa (3:0)

PF. II: OIRP Lublin – ORA Warszawa O1:3)

MECZ O III MIEJSCE:

OIRP Warszawa – OIRP Lublin (0:3)

FINAŁ:

IA Katowice – ORA Warszawa (1:1)  (karne 10:9)


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry