Odbył się XVII Turniej TOGAGOLF 2016

XVII Turnieju TOGAGOLF odbył się 3-4 września 2016 r. na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach. Wydarzenie zorganizowała Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie.

Jak co roku patronat nad turniejem objął przewodniczący Komisji Integracji i Sportu Naczelnej Rady Adwokackiej – adw. Stanisław Estreich i prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz. Patroni honorowi wraz z dziekanem ORA w Olsztynie, adw. Andrzejem Kozielskim, byli fundatorami pucharów. Aktywnymi uczestnikami imprezy byli także członkowie Prezydium NRA - adw. Mirosława Pietkiewicz, adw. Ewa Krasowska i adw. Bartosz Grohman, którzy poznawali tajniki tej ponownie olimpijskiej dyscypliny.

W sobotę, 3 września, został rozegrany otwarty turniej główny XVII TOGAGOLF 2016, podczas którego adwokaci z izby białostockiej, katowickiej, lubelskiej, łódzkiej, olsztyńskiej, pomorskiej i szczecińskiej rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej w V Mistrzostwach Izb Adwokackich w Golfie.

Mistrzami Polski zostali adwokaci z izby katowickiej w składzie adw. Grzegorz Jaworski i adw. Robert Zając przed adwokatami z izby łódzkiej w składzie adw. Grzegorz Kwiatkowski i adw. Andrzej Piotrowski. W klasyfikacji indywidualnej triumfował adw. Rafał Celej z Warszawy przed adw. Grzegorzem Kwiatkowskim z Łodzi i adw. Grzegorzem Jaworskim z izby katowickiej. Wśród pań najlepszy wynik osiągnęła adw. Katarzyna Zawada z Olsztyna.

W pierwszym dniu klasyfikację „open” (turniej jest otwarty) w formacie stroke play brutto wygrał Cezary Łosko z Olsztyna, uzyskując znakomity wynik 70 (-2), a w klasyfikacji netto wygrał Adam Sawicki także z Olsztyna. W klasyfikacji obejmującej pozostałe zawody prawnicze rywalizację wygrał Łukasz Kamiński.

Uroczyste zakończenie rozgrywanego w sobotę turnieju głównego, rozdanie pucharów i nagród zwycięzcom odbyło się w otwartym w tym roku domu klubowym, który jest jednym z najefektowniejszych obiektów tego typu w Polsce. Impreza kończyła się w późnych godzinach przy muzyce „na żywo”.

W niedzielę, 4 września, w turnieju indywidualnym XVII TOGAREWANŻ 2016, można było poprawić swoje wyniki z soboty. Tu bezkonkurencyjny okazał się adw. Artur Dejnowicz z Warszawy, który zajął pierwsze miejsce. Za nim uplasowali się adw. Robert Zając (izba katowicka) i adw. Andrzej Mataj (izba szczecińska). W klasyfikacji „open” triumfował w kategorii stroke play brutto Sławomir Hruboń w kategorii stableford netto Zbigniew Cichy z Olsztyna. Rywalizację prawników wygrał Piotr Ostaszewski z Warszawy.

Poza zawodami golfistów odbyła się Akademia Golfa dla początkujących oraz rozegrany został turniej na małym 6-dołkowym polu. W turniejach na dużym i na małym polu wzięło udział 94 osoby. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się Akademia Golfa dla początkujących. Dopisali adwokaci ze Szczecina, Katowic czy Lublina. Liczną grupę stanowili adwokaci z izby olsztyńskiej (12 osób).

Ogólnopolski Turniej Golfowy Adwokatów TOGAGOLF jest po Rejsie Adwokackim po Jezioraku drugą sztandarową imprezą izby olsztyńskiej. Jest rozgrywany od 2000 roku. Pomysłodawcą i organizatorem tych zawodów z upoważnienia Okręgowej Rady Adwokackiej od szesnastu lat jest adw. Jerzy Dobrzański. Na stronach www.togagolf.pl i www.mazurygolf.pl są wyniki i relacje z tegorocznego turnieju i z lat ubiegłych.