Odbyła się XXVIII Ogólnopolska Spartakiada Prawników


Coroczne święto sportowo-integracyjne osób reprezentujących wszystkie zawody prawnicze, a mianowicie  XXVIII Ogólnopolska Spartakiada Prawników odbyło się 13–17 września. W tym roku miastem, które miało  zaszczyt gościć reprezentantów całej Polski, był Lublin.

Do Koziego Grodu przyjechało i zarejestrowało się 560 prawników z całej Polski, żeby przystąpić do zawodów i rywalizować w ponad 70 różnych konkurencjach. 

Uczestnicy mogli wziąć udział zarówno w klasycznych dyscyplinach olimpijskich, takich jak biegi, pływanie, tenis czy badminton, ale też: piłkarzyki czy rzut beczką i puszką piwa, a nawet w - popularnej z czasów szkolnych - konkurencji papier, kamień, nożyce.

Impreza odbyła się na najbardziej prestiżowych obiektach sportowych w Lublinie m.in.:  Arenie Lublin, nad Zalewem Zemborzyckim i w Centrum Kultury Fizycznej UMCS. To świetna okazja do promowania Lublina, który w tym roku obchodzi  700-lecie nadania praw miejskich. Po zakończeniu konkurencji sportowych wieczorami nie zabrakło czasu na wspólną integrację.

W środę, 13 września, odbył się grill na miasteczku akademickim, w czwartek, 14 września, prawnicy bawili się do białego rana w Klubie 30, gdzie mogli wziąć udział w licytacji charytatywnej oraz obejrzeć kilka bardzo zabawnych skeczy w wykonaniu kabaretu Ani MruMru. 

W piątek, 15 września, wzięli udział w uroczystej gali w Centrum Spotkania Kultur, niebywałych doznań artystycznych dostarczył zespół Chonabibe & Tomasz Momot Orkiestra. W jednej z najpiękniejszych sal widowiskowych w kraju odbyło się niecodzienne wydarzenie muzyczne – fuzja nowoczesnej, miejskiej muzyki w wykonaniu zespołu Chonabibe i klasycznej bigbandowej aranżacji Orkiestry Tomasza Momota.  

W sobotę, 16 września, zmęczeni  już nieco uczestnicy wspominali czas spędzony w Lublinie na terenach Klubu Radość w Browarze Perła przy ulicy Bernardyńskiej.

W niedzielne przedpołudnie, 17 września, wszyscy ze smutkiem żegnali Lublin,  nie mogąc się doczekać kolejnej spartakiady. Idea sportowej rywalizacji jest piękna, wymusza lojalność, pokazuje jak przegrywać z honorem i uczy zasad koleżeństwa. To sportowe wydarzenie, które łączy wszystkie zawody prawnicze i sprawia, że reprezentanci w różnym wieku, stają ramię w ramię do walki, aby wygrywać, ale przede wszystkim dobrze się bawić i zawierać nowe przyjaźnie. 

W przyszłym roku kolejną, XXIX Spartakiadę zorganizuje izba adwokacka w Opolu. (zobacz informację na stronie ORA w Opolu)


adw. Anna Kamińska


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/