Prawnicy z Bydgoszczy zwycięzcami turnieju piłki nożnej w Elblągu

Zwycięzcami V Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dziekana Pomorskiej Izby Adwokackiej zostali prawnicy z Bydgoszczy. Sportowe zmagania miały miejsce 28 listopada i odbyły się w ramach jubileuszu 70-lecia izby gdańskiej. 

Turniej dostarczył kibicom wielu emocji. Zespół ORA w Gdańsku w swoim pierwszym meczu pokonał ubiegłorocznych finalistów i tegorocznych faworytów imprezy – zespół Stowarzyszenia Sędziów Apelacji Warszawskiej NIKE. Dopiero w finale po emocjonującej walce do końcowego gwizdka, Puchar zwycięzców zdobyli prawnicy z Bydgoszczy.

Brązowy medal przypadł zespołowi ORA w Toruniu, który w meczu o trzecie miejsce pokonał NIKE Warszawa, a wcześniej w fazie grupowej wyeliminował faworyzowane zespoły ORA w Warszawie oraz Temidy Elbląg. Nie można także zapominać, że w tej grupie eliminacyjnej o awans walczyli zawodnicy ORA w Łodzi, więc rywalizacja była wyrównana i emocjonująca do ostatniego pojedynku.

W drugiej grupie szyki faworytom próbowali pokrzyżować – mimo dalekiej podróży – zawodnicy z Krakowa, a także ubiegłoroczni brązowi medaliści z IUS United Gdańsk.

Biorąc pod uwagę ostateczne rezultaty rywalizacji zespołowej, nie można dziwić się, że królem strzelców imprezy został Michał Rościszewski z Bydgoszczy (5 bramek), a statuetką dla najlepszego bramkarza został uhonorowany jego kolega z zespołu – Adam Kowalewski. Natomiast puchar dla najlepszego zawodnika ufundowany przez Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej powędrował do apl. adw. Michała Pietkiewicza z ORA w Gdańsku, który swoimi indywidualnymi umiejętnościami decydował o obliczu zespołu i potrafił motywować kolegów do walki.

Dziekan Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku – adw. Dariusz Strzelecki nagrodził pamiątkowym medalem wszystkich uczestników imprezy. Trzy najlepsze drużyny natomiast zostały nagrodzone podwójnie, bo nie tylko pucharami tytułowego patrona imprezy, ale dodatkowo także przez Prezydenta Elbląga – pana Witolda Wróblewskiego.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Grammy Bydgoszcz
  2. ORA Gdańsk
  3. ORA Toruń
  4. NIKE Warszawa

Miejsca 5 do 9: Temida Elbląg, IUS United Gdańsk, ORA Łódź, ORA Kraków, ORA Warszawa.

 


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/