Recital autorski pianisty Francesca Taskayalego


21 czerwca br. w Klubie Adwokatów im. Janiny Ruth Buczyńskiej odbył się koncert wschodzącej gwiazdy włoskich estrad – Francesca Taskayalego.

Wirtuoz fortepianu, a także kompozytor zagrał kilka swoich wyjątkowych utworów, w tym premierowych, zagranych po raz pierwszy dla krakowskich adwokatów. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie przez Włoski Instytut Kultury w Krakowie i Okręgową Radę Adwokacką w Krakowie.  

Witając gości, adw. Paweł Gieras, dziekan ORA w Krakowie, podziękował Ugo Rufino, dyrektorowi Instytutu, za współpracę. Wyraził także wdzięczność Państwu Arance i Aleksandrowi Małkiewiczom, bez których tak znakomita organizacja całego wieczoru z pewnością by się nie udała. Dziekan Gieras wyraził nadzieję, że koncert będzie kolejnym ważnym krokiem na ścieżce kariery młodego pianisty. Dzięki nieustannym staraniom ORA w Krakowie w szerzeniu kultury wysokiej przez organizacje w Klubie Adwokatów przeróżnych wydarzeń i spotkań oraz dzięki nieocenionemu wsparciu w tym względzie adw. Stanisława Kłysa, wielu młodych artystów mogło zyskać zainteresowanie, a nawet sławę w artystycznym świecie.

Francesco Taskayali w przerwach między utworami opowiadał o swojej muzyce, kompozycjach i inspiracjach. Tak jak każdy artysta, i on ma swoje oryginalne zasady. Przykładowo – sam nie lubi nadawania utworom tytułów, a kiedy to konieczne, wybiera nazwy przypadkowo. Młody muzyk już zdobył uznanie w kraju, jego płyta „Wayfaring” weszła na listę 100 najczęściej kupowanych płyt CD we Włoszech, a utwór „Taksim” znalazł się w kategorii „Najpiękniejszych pieśni świata” portalu Spotify.

Bezpośredni kontakt z artystą to coś, czego nie zastąpi żadne nagranie. Po koncercie Francesco Taskayali podpisywał swoje płyty, które można było nabyć w Klubie. Była to także okazja do wymiany kilku zdań z muzykiem.

Bardzo dziękujemy wszystkim za odwiedzenie Klubu Adwokatów i wysłuchanie tego niezwykłego koncertu. Mamy również ogromną nadzieję, że kolejne wydarzenia kulturalne organizowane wspólnie z Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie będą równie udane.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry