Relacja z Adwokackich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie


W dniach 2–5 września 2021 roku odbyły się XVI Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie – Giżycko 2021, organizowane przez Komisję Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu - Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Sailing Event Karol Górski.

XVI Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie zostały objęte patronatem Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Głównym Sponsorem AMP był Canal +.

Adwokaci i aplikanci adwokaccy z całej Polski kolejny raz mieli okazję zmierzyć się na wodach jeziora Kisajno tym razem w bardzo różnych czasem ekstremalnych warunkach pogodowych. W czasie regat rozegrano w sumie 6 wyścigów. Wieczorne spotkanie umilił koncert szantowy cenionego wykonawcy Romana Tkaczyka.

W tym roku, pomimo panującej w kraju sytuacji, w AMP wzięło udział aż 16 załóg. Najsilniej reprezentowane były Izby Adwokackie w Warszawie, Katowicach oraz Gdańsku. Co nastraja optymizmem, w AMP wzięła udział duża grupa aplikantów adwokackich z Warszawy, którzy otrzymali dofinansowanie z Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej edycji Adwokackich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie była załoga z Izby Adwokackiej w Warszawie ze sternikiem adwokatem Piotrem Rzepeckim. Na koncie zwycięskiej załogi było nie tylko zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej jak i właściwych dla adwokatów regatach, ale również zdobyli oni Puchar Głównego Sponsora AMP - Canal + za zajęcie pierwszego miejsca w pierwszym wyścigu regat. Osiągnięcie to tym bardziej zasługuje na uznanie z uwagi na bardzo trudne warunki, jakie w pierwszym dniu panowały na jeziorze, kiedy wiatr w porywach dochodził do 6 stopni w skali Beauforta.

Na podium na drugim miejscu znalazła się załoga, w skład której weszli adwokaci z Izby Adwokackiej w Warszawie oraz Pomorskiej Izby Adwokackiej ze sternikiem adwokat Anisą Gnacikowską - Komandorem AMP. Trzecie miejsce zajęła załoga z Krakowa ze sternikiem adwokatem Arturem Latawcem.

Podczas uroczystej gali zostały przyznane także nagrody najlepszej żeglarki dla adwokat Magdy Jasiewicz z Izby Adwokackiej w Katowicach oraz wieloletniego uczestnika AMP Adama Szyszki.

Specjalne nagrody - vouchery na szkolenie regatowe - otrzymali od Sailing Event - Karol Górski adwokat Przemysław Piotrowski za uczestnictwo we wszystkich dotychczasowych edycjach AMP oraz od CMS Sport - Maciej Sinczak adwokat Krzysztof Nowak.

Na AMP mieliśmy także przyjemność gościć liczne grono przedstawicieli naszego samorządu: adw. Justynę Mazur - członka NRA i przewodniczącą Komisji Wizerunku, adw. Przemysława Piotrowskiego sędziego WSD, adw. Lukę Szaranowicza – przewodniczącego Komisji Rewizyjnej IA w Warszawie, adw. Tomasza Gurdka – członka ORA w Katowicach oraz adw. Kamila Szmida – członka ORA w Warszawie.

Za bezpieczeństwo i doskonałą organizacje pragniemy podziękować organizatorowi firmie Sailing Event Karol Górski, która jest z nami już od 9 edycji.

Dziękujemy naszemu Głównemu Sponsorowi Canal +.

Nasze podziękowania także kierujemy na ręce adwokat Moniki Rajskiej, przewodniczącej Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie za przychylność i ogromne wsparcie dla tegorocznej edycji AMP.

Na końcu, ale nie mniej gorące podziękowania dla wszystkich uczestników za wspaniałą zabawę, wyrozumiałość dla trudnych warunków atmosferycznych i decyzji organizatorów oraz fantastyczną atmosferę koleżeństwa i zdrowiej rywalizacji.

Do zobaczenia za rok!

Komitet Organizacyjny AMP

Adw. Anisa Gnacikowska

Adw. Marcin Rudzki

Adw. Maciej Mackiewicz

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry