Relacja z Adwokackich Mistrzostw w Żeglarstwie


W dniach 23-26.08.18 na Wielkich Jeziorach Mazurskich odbyły się XIII Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie. Organizatorem regat jest Komisja Integracji Środowiskowej Kultury Sportu i Turystyki NRA pod przewodnictwem Adw. Stanisława Estreicha oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wraz z Dziekanem Adw. Mikołajem Pietrzakiem. Komandorem regat jest Adw. Anisa Gnacikowska. Nad organizacją całego wydarzenia czuwała już po raz VII firma Sailing Event.

Tegoroczne Regaty Adwokackie odbyły się na ulubionej przez uczestników i Panią Komandor trasie Węgorzewo-Kietlice-Ogonki tzw. „Adwokackim Szlakiem”.

Imprezę rozpoczęła kolacja i koncert szantowy w legendarnej tawernie Keja w Węgorzewie. Zabawa trwała do białego rana. Na drugi dzień odbyła się Ceremonia Otwarcia Mistrzostw po której wszystkie załogi wypłynęły Kanałem Węgorzewskim na jezioro Mamry. Przeprowadzono tam 4 krótkie wyścigi.

Od początku na trasie regat wyróżniał się adw. Mateusz Dominiak czyli debiutujący sternik załogi z warszawskiej kancelarii Ad Casus adw. Łukasza Kosmali. Obrońca tytułu Żeglarskiego Mistrza Polski Adwokatów z poprzedniego roku, czyli adw. Kajetan Królik, trafił na godnego siebie przeciwnika. Tuż za nimi uplasował się adw. Michał Ubik wraz ze swoją załogą z Katowic. Po kilku godzinach idealnych żeglarskich warunków, czyli słonecznej pogody i wiatru o sile 3 st w skali Beauforta, nadeszła nagła zmiana. Nad jeziorem Mamry pojawiła się chmura, która zmusiła organizatora do przerwania wyścigów. Wszystkie załogi schowały się przy brzegu u wejścia do Węgorapy, tuż przed tym, jak przyszedł silny wiatr z gradem. Wszyscy bezpiecznie przeczekali to załamanie pogody, a później całą flotą wyruszyli w drogę do Zabytkowej Stanicy Wodnej „Kietlice” nad jeziorem Mamry.

To nie pierwsze Mistrzostwa, podczas których adwokaci zawitali do Kietlic. Wszyscy są zgodni, że atmosfera tego miejsca jest wyjątkowa, a imprezy w tamtejszej Tawernie – niezapomniane. W tym roku również zabawa była przednia i goście przetańczyli noc przy dyskotekowych rytmach.

Pobyt w Kietlicach przedłużył się, gdyż kolejny ranek był deszczowy i bezwietrzny.

O godzinie 14 zabrzmiał sygnał startu do pierwszego, krótkiego wyścigu. Był to również tzw. „Wyścig w Przebraniu”, w którym załoga Adw. Mariusza Sanockiego żeglowała w strojach inspirowanych filmem „Wielki Gatsby” i to oni zdobyli tytuł Najwszechstronniejszej Załogi Regat.  Przebrali się również panowie pod wodzą Adw. Michała Ubika, których motywem przewodnim były zwierzęta - aligatory, tygrysy, niedźwiedzie...

 Ostatnim wyścigiem regat był tzw. „długi bieg” z planowaną metą przed hotelem Ognisty Ptak. Wyniki tego wyścigu zadecydowały o końcowej klasyfikacji załóg. Ostatecznie statuetka przechodnia powędrowała do załogi pod wodzą  adw. Mateusza Dominiaka z Izby Adwokackiej w Warszawie. Drugie miejsce zajęła załoga zwycięzcy z poprzedniego roku, adw. Kajetana Królika także z Izby Adwokackiej w Warszawie, a trzecie  -  adw. Michała Kubika z Izby Adwokackiej w Katowicach.

Kategorię Open zwyciężył bezapelacyjnie aktor Adam Szyszkowski, który żeglował „jak zaczarowany”.

Zwycięska załoga otrzymała od naszych sponsorów w nagrodę kurtki Breeze Henri Lloyd i torby z żagla od firmy Code Zero.

Po uroczystej ceremonii zakończenia regat goście spędzili jeszcze miły wieczór przy ognisku nad brzegiem jeziora Święcajty.

Do zobaczenia za rok!

zobacz wyniki

 

 

 


Warning: Division by zero in /serwis_adw_new/newsletter_strona/page/views/bloki.php on line 167

Warning: Division by zero in /serwis_adw_new/newsletter_strona/page/views/bloki.php on line 169

Warning: Division by zero in /serwis_adw_new/newsletter_strona/page/views/bloki.php on line 167

Warning: Division by zero in /serwis_adw_new/newsletter_strona/page/views/bloki.php on line 169
Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry