Relacja z X Otwartego Zimowego Turnieju Tenisowego Adwokatów


Na kortach Legii, w dniach 27-28 stycznia 2018 roku odbył się jubileuszowy X Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów. Udział wzięło ok. 70 zawodników, w tym ok. 30 adwokatów, 4 aplikantów adwokackich, liczna reprezentacja samorządu radcowskiego (ponad 15 uczestników), dwóch prokuratorów i jeden komornik. 

W tym roku wyjątkowo dopisali goście z innych izb, w tym największa grupa prawników z Katowic (4 tenisistów), a także Radomia, Kielc, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Bydgoszczy, Szczecina oraz Siedlec. Po raz pierwszy w turnieju zagrało 4 przedstawicieli Adwokatury Litewskiej.

W imieniu Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wszystkich tenisistów uroczyście powitał adw. Andrzej Orliński, wicedziekan, adw. Luka Szaranowicz, członek Rady.  W uroczystym otwarciu wziął także udział  r.pr. Tomasz Nawrot – przedstawiciel OIRP w Warszawie.

W ciągu dwóch dni turniejowych rozegrano ponad 120 meczy w 8 kategoriach singlowych i deblowych. Piłką turniejową był HEAD ATP wysoko oceniony przez zawodników podobnie jak w zeszłym roku

W najmocniej obsadzonej kategorii Mężczyźni OPEN podobnie jak rok temu wygrał Przemysław Leśniewski, prawnik z Warszawy, a drugie miejsce zajął komornik Tomasz Modro (Izba Komornicza w Łodzi). Należy podkreślić, że poziom w tej kategorii był wyjątkowo wysoki ponieważ przyjechała „tenisowa czołówka” z całej Polski. Zwycięzcą w kat. 35+ został adw. Jarosław Kowalewski (Izba Adwokacka w Warszawie) wygrywając w finale z adw. Piotrem Dobrzańskim (Izba Adwokacka w Bydgoszczy). W kategorii 45+ nie zawiódł faworyt r. pr. Piotr Zarzecki (OIRP Katowice) pokonując r.pr. Jarosława Dobrzańskiego (OIRP Poznań). Zwycięstwo w kat. 55+ odniósł Mariusz Jesionek (Warszawa) pokonując r.pr. Marka Ciecierę (OIRP Warszawa).  Szczególne wyrazy uznania należą się mecenasowi Ciecierze, który był najstarszym zawodnikiem turnieju i zagrał z przeciwnikami z młodzej kategorii wiekowej.

Wśród Pań w kat. OPEN mecz finałowy był na niezwykłym poziomie.  W finale spotkały się dwie byłe zawodniczki i obecnie aplikantki radcowskie.   Po raz drugi zwyciężyła apl. radc. Katarzyna Kaleta (OIRP Warszawa) z debiutująca w  turniejach prawniczych  apl. radc. Eweliną Skazą (OIRP Warszawa). W kat. Kobiety 35+ najlepsza okazała się r. pr. Ewa Jurczak (OIRP Katowice) a drugie miejsce zajęła adw. Aleksandra Kołodziejska (Izba Adwokacka w Warszawie).

W deblu udany rewanż za zeszły rok rozegrał adw. Sławomira Leśniewskiego (Izba Adwokacka w Warszawie) grający w parze z synem Przemkiem pokonując zeszłorocznych zwycięzców adw. Kamila Guzka i adw. Jarosława Kowalewskiego (Izba Adwokacka w Warszawie). Bezapelacyjne zwycięstwo w mikście przypadło parze radcowskiej apl. radc. Katarzynie Kalecie (OIRP Warszawa) wraz z apl. adw. Michałem Samsonowskim (Izba Adwokacka w Katowicach), którzy w finale wygrali z adw. Martą Sołtys grającą z partnerem Darkiem Lewandowskim.

Turniej był doskonałą okazją do integracji środowisk prawniczych z całej Polski, a także nawiązania niezwykle przyjacielskich relacji z adwokatami z Wilna. Sobotnie Players Party w CAFE LEGIA należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Pyszny catering podczas całego turnieju serwowała Pani Jola Skolimowska. Sędzią Naczelnym już po raz szósty był Tomasz Pazik.

Szczególne podziękowania należą się naszym partnerom marce LEXUS oraz Klubowi Tenisowemu Legia, bez wsparcia których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć w takiej oprawie.  Dziękujemy również przychodni ENEL-SPORT która udostępniła nam część biurową i rekreacyjną na czas trwania turnieju.   Uczestnicy mieli też okazję do testowania najnowszym rakiet firmy HEAD.  Rakietę  swojej własnej produkcji zaprezentował także adw. Jakub Ćwiek z Izby Warszawskiej.

Specjalne podziękowania dla partnerów którzy umilili nam czas poza kortami: CUKIERNIA CIEŚLIKOWSCY, CARLSBERG oraz JA BACZEWSKI.

Nagrody dla 20 finalistów ufundowali nasi wspaniali darczyńcy: LEXUS Polska, HEAD – termobagi i ręczniki, RECMAN – eleganckie dodatki dla Panów, LEWANOWICZ – biżuteria dla Pań, WINE AVENUE – butelki wina dla zwycięzców, C.H. Beck, Wolters Kluwer oraz Ad Exemplum.  Zwycięzcy otrzymali też pamiątkowe kubki „Adwokat Profesjonalista” oraz godzinę gry w tenisa ufundowaną przez Klub Tenisowy LEGIA.

Głównym organizatorem turnieju była adw. Monika Rajska – Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu, we współpracy z apl. adw. Anną Kruczek, apl. adw. Magdaleną Niegierewicz, Martą Wyszyńską – doktorantką SGH, r.pr. Sonią Strzelecką oraz adw. Jakubem Szczepkowskim

W uroczystym wręczeniu nagród i pucharów ufundowanych przez Okręgową Radę Adwokacką udział wziął adw. Jarosław Kowalewski, Wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego oraz Marcin Hertel, przedstawiciel Klubu Tenisowego Legia.

Turniej rozgrywanych był w ramach programu Seniorzy i Amatorzy PZT z rangą 3.

adw. Monika Rajska
Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

fot. Patrik Skonieczny

(galeria zdjęć)


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry