Relacja z zawodów narciarskich w Siwej Dolinie


Trasa biegowa w Siwej Dolinie w Tomaszowie Lubelskim po raz drugi była areną zmagań adwokatów i zaproszonych gości w biegach narciarskich. Sportowa rywalizacja o puchar Dziekanów ORA w Lublinie, Rzeszowie i Olsztynie cieszy się coraz większą popularnością wśród członków palestry, a świadczyć może o tym obecność zawodników z Warszawy, Rzeszowa, Olsztyna i Bydgoszczy.

Startowało ponad 30 zawodniczek i zawodników, w tym także dziennikarze – redaktor naczelny „Dziennika Wschodniego” - Krzysztof Wiejak oraz redaktor naczelny „Tygodnika Zamojskiego” - Michał Kamiński.

Szczególne podziękowania należą się organizatorom adw. Cezaremu Lipce i adw. Piotrowi Jasiejce, którzy mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych w dniach poprzedzających zawody uczynili wszystko by zapewnić optymalne warunki śniegowe na trasie. Dzięki staraniom organizatorów zdołano przygotować 5 kilometrową trasę dla mężczyzn i 3 km trasę w rywalizacji pań.  Najwięcej emocji dostarczył wyścig w kategorii 60 + mężczyzn, w którym po emocjonującym finiszu zwyciężył Cezary Lipko przed Piotrem Jasiejko. Trzeci linię mety minął Krzysztof Pękalski. W kategorii 40+ szans rywalom nie dał adw. Bartosz Przeciechowski, który o ponad 8 minut wyprzedził drugiego zawodnika Andrzeja Leszczaka i trzeciego Sławomira Stolarza. Świetny wynik mecenasa Przeciechowskiego to nie tylko zasługa techniki i przygotowania fizycznego, ale także… adw. Piotra Jasiejki, który tuż przed starem udostępnił zwycięzcy narty biegowe przygotowane przez najlepszych tomaszowskich serwisantów. W kategorii 20+ zwyciężył reprezentujący Rzeszów Paweł Surmacz przed Piotrem Sawickim (Warszawa) i Wojciechem Hermalinem (Bydgoszcz).

W rywalizacji pań zawody rozegrano w dwóch kategoriach: seniorek starszych i seniorek młodszych. Najszybsza na 3-kilometrowym dystansie okazała w pierwszej z wymienionych kategorii Monika Leszczak z Rzeszowa, tuż przed Bożeną Kozielską. Wśród pań w kategorii seniorek młodszych triumfowała Judyta Sawicka z doskonałym czasem 9 minut 50 sekund przed zeszłoroczną zwyciężczynią Agatą Jakiełą i Olgą Krzyżanowską. Już po zawodach adw. Sawicka przyznała, że także w przygotowaniu jej sprzętu swój udział miał Piotr Jasiejko, który wyrasta na cichego specjalistę od zaplecza technicznego najszybszych zawodników. Cieszy także udział najmłodszych, wśród których najszybszy okazał się Maciej Stolarz, syn srebrnego medalisty w klasie 40+.

Puchar dla „ Debiutanta biegu”  otrzymał  były dziekan ORA w Olsztynie adw. Andrzej Kozielski. 

Bieg o Puchar Dziekanów ORA w Lublinie, Rzeszowie i Olsztynie  to  nie tylko walka o miejsca na szczycie tabeli. To także osiąganie własnych sportowych celów, rywalizacja z kolegami, poprawa życiowego wyniku oraz doskonała okazja do środowiskowej integracji. Gratulujemy zawodnikom i organizatorom, trzymamy kciuki, by za rok warunki śniegowe były przynajmniej tak dobre, jak w obecnym sezonie, a w zawodach padł kolejny rekord frekwencji.

adw. Olga Krzyżanowska

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry