Rozważania adwentowe dla prawników o Nadziei - 18 i 19 grudnia

Naczelna Rada Adwokacka zaprasza na rozważania adwentowe o Nadziei, które wygłosi o. prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski OP 18 i 19 grudnia br. Będą one dostępne na kanale Youtube i profilu facebookowym Adwokatury.

Pomysł i realizacja autorstwa adw. Stanisława Kłysa.

W piątek, 18 grudnia, rozważania rozpoczną się o godz. 19.00, w sobotę, 19 grudnia - o godz. 17.30.

Link do profilu Adwokatury na kanale YT

Link do profilu NRA na Facebooku

Rozważaniom, głoszonym przez o. prof. Kłoczowskiego, towarzyszyć będzie recytacja poety Adama Zagajewskiego, który przeczyta swoje wiersze: pierwszego dnia wiersz pt. " Nowe doświadczenia”, zaś drugiego dnia „Spróbuj opiewać okaleczony świat”, utwór nawiązujący do zamachu na World Trade Center w 2001 r. 

Na oprawę muzyczną złożą się: adwentowy chorał gregoriański Rorate Caeli, gdzie wystąpią Królewscy Rorantyści – pod dyrekcją prof. Stanisława Gałońskiego. Capella została powołana jeszcze przez Króla Zygmunta Starego w 1520 r, a jej tradycje są kontynuowane do dzisiaj.

Ojciec prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski – dominikanin, znany oraz ceniony kaznodzieja i publicysta, filozof religii, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej. Jest autorem kilku książek, m.in. Dróg człowieka mistycznego, oraz niezliczonej ilości publikacji. W 2014 r. otrzymał tytuł Mistrza Świętej Teologii - honorowy i najwyższy tytuł naukowy w Zakonie Kaznodziejskim. W czerwcu 2018 r. przyjął odznaczenie "Adwokatura Zasłużonym".

Adam Zagajewski - urodzony w 1945 roku we Lwowie poeta i eseista. Studiował psychologię i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 70. związany był z opozycją demokratyczną. Przez wiele lat mieszkał we Francji i w Stanach Zjednoczonych, gdzie prowadził zajęcia na uniwersytetach w Houston i w Chicago. Ostatnio wydał tom szkiców „Substancja nieuporządkowana” (Znak) i tom wierszy „Prawdziwe życie” (a5). W roku 2017 odebrał w Hiszpanii Nagrodę Księżniczki Asturii. Mieszka w Krakowie – w pobliżu biblioteki przy ulicy Rajskiej. Lubi winogrona, śpiew kosów i muzykę klasyczną. Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej 4 lutego 2020 roku jednogłośnie postanowiło przyznać Adamowi Zagajewskiemu adwokackie odznaczenie – „Adwokatura Zasłużonym”.

Przed świętami Wielkanocy NRA zorganizowała - również dzięki pomysłowi i realizacji adw. Kłysa - rekolekcje online. Cieszyły się one dużą popularnością, trzy nagrania mają w sumie kilka tysięcy odsłon na kanale YouTube. 

(zobacz pierwszy dzień rekolekcji wielkanocnych z kwietnia 2020 r.)

(zobacz drugi dzień rekolekcji wielkanocnych z kwietnia 2020 r.)

(zobacz trzeci dzień rekolekcji wielkanocnych z kwietnia 2020 r.)

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry