„Ślad” – tomik wierszy adw. Agnieszki Metelskiej


W dniu premiery tomiku wierszy „Ślad”, 20 listopada wieczorem w Klubie Adwokata w Warszawie odbył się wieczór autorski adw. Agnieszki Metelskiej. Książka zawiera grafiki autorstwa jej córki, adw. Justyny Metelskiej. 

Na spotkanie tłumnie przybyli adwokaci oraz dziennikarze, zaprzyjaźnieni z autorką. Wśród gości był m.in. znany dziennikarz Jacek Moskwa oraz Marcin Kołodziejczyk. Obecny był również adw. Andrzej Orliński, wicedziekan ORA w Warszawie.

Adw. Agnieszka Metelska przedstawiona została w swojej potrójnej roli: jest adwokatem, reportażystką oraz poetką.

Aktorka Maria Mamona czytała wiersze z prezentowanego tomiku, zaś Barbara Mroczkowska przedstawiła wybrane utwory z muzycznym akompaniamentem. Swoje wiersze czytała również sama autorka. Spotkanie prowadził Kamil Witkowski z Wydawnictwa Nowy Świat.

Adw. Agnieszka Metelska podziękowała Wydawnictwu, które jako jedno z nielicznych nie boi się wydawać tomików wierszy.

Podczas wieczoru autorka opowiadała o procesie tworzenia wierszy, ale również o swojej pracy reportażystki. Zaznaczyła, że jako adwokat nie ma już czasu na zbieranie materiałów do reportaży, jednak nadal czuje potrzebę pisania. Zapowiedziała niespodziankę wydawniczą, gdyż w jej szufladzie czekają teksty na publikację w nowym dla autorki gatunku. 

Na zakończenie spotkania do adw. Agnieszki Metelskiej ustawiła się długa kolejka czytelników, którym podpisywała egzemplarze tomiku. Ksiązki podpisywała również adw. Justyna Metelska, autorka grafik. 

Agnieszka Ostrowska-Metelska jest absolwentką Wydziału Prawa UW i Podyplomowego Studium Dziennikarskiego. W czasach studenckich związana była z grupą literacką „Stajnia” i teatrem studenckim w Hybrydach. W latach 70., 80. i 90. była reportażystką, współpracowała z wieloma tytułami. Jest autorką zbioru wywiadów „Szukanie puenty życia” (1991), „Gdzie diabeł nie może” (wspólnie z Ewą Nowakowską 1992) oraz tomiku poezji „Pamięć” (2008). W 1996 roku jej reportaże złożyły się na książkę „Pokuta po polsku”. Gdy w kraju zaczął „kurczyć się” rynek reportażu, wróciła do studiowania prawa. W 1994 roku zdała na aplikację adwokacką. Dziś prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką, była rzecznikiem prasowym przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Wydała książkę o procesach politycznych „Adwokatura warszawska w latach nadziei i przełomu (1956-2009)”.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski