Spartakiada Prawników 2015 za nami

Ponad 540 prawników, w tym ok. 150 adwokatów i aplikantów adwokackich, spotkało się 10-12 września br. na kampusie SGGW w Warszawie w ramach XXVI Ogólnopolskiej Spartakiady Prawników 2015 organizowanej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

Spartakiada Prawników to największe wydarzenie integracyjne w środowisku prawniczym. W wielu dyscyplinach sportowych rywalizowali ze sobą adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, prokuratorzy, notariusze i komornicy.

Dzięki staraniom Włodzimierza Chróścika, dziekana OIRP Warszawa i przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego, impreza po raz pierwszy zawitała do stolicy.

Zwieńczeniem mityngu było rozdanie medali w miasteczku spartakiadowym oraz Bal Sportowca na PGE Narodowy, połączony z aukcją dobroczynną. Dzięki hojności gości balu, dla podopiecznych Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej oraz Fundacji Między Niebem a Ziemią, zebrano kwotę ponad 32 tysięcy złotych. Warto zwrócić uwagę, że jednym z cenniejszych licytowanych przedmiotów była koszulka piłkarza Roberta Lewandowskiego.

Naczelną Radę Adwokacką reprezentowała adw. Anisa Gnacikowska, która z rąk organizatorów odebrała pamiątkowy medal przyznawany instytucjom i samorządom które wsparły to wydarzenie.

Naczelna Rada Adwokacka ufundowała także puchar dla najlepszego zawodnika Adwokatury Polskiej. W tym roku został on przyznany wyjątkowo utalentowanej apl. adw. Annnie Iskierce z izby częstochowskiej która zdobyła aż 12 medali w kilku dyscyplinach lekkoatletycznych, streetballu oraz squashu, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po siedem medali zdobyły także adw. Aurelia Koksztys-Łuć (ORA Wałbrzych) oraz adw. Monika Makowska (ORA Łódź). Razem adwokaci i aplikanci adwokaccy wywalczyli aż 180 medali zajmując drugie miejsce po korporacji radcowskiej. Trzecie miejsce zajęli sędziowie, którym przypadło 110 medali.

Najważniejsze trofeum Spartakiady - Puchar Regionów - zdobyli w tym roku prawnicy z Mazowsza. Wiele z cennych punktów do rankingu przypadło w udziale członkom warszawskiej palestry szczególnie w siatkówce kobiet (w finale zmierzyły się dwie warszawskie drużyny), siatkówce plażowej oraz w tenisie.

Wyniki oraz klasyfikacja indywidualna dostępne w poszczegolnych dyscyplinach dostepne są na stronie: http://www.spartakiada2015.pl/wyniki/

Serdecznie gratulujemy wszystkim koleżankom i kolegom zdobytych medali a także wspaniałej sportowej postawy. Zapraszamy wszystkich za rok na kolejną edycję Spartakiady do Szczecina.