Spartakiada Prawników 2015 za nami


Ponad 540 prawników, w tym ok. 150 adwokatów i aplikantów adwokackich, spotkało się 10-12 września br. na kampusie SGGW w Warszawie w ramach XXVI Ogólnopolskiej Spartakiady Prawników 2015 organizowanej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

Spartakiada Prawników to największe wydarzenie integracyjne w środowisku prawniczym. W wielu dyscyplinach sportowych rywalizowali ze sobą adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, prokuratorzy, notariusze i komornicy.

Dzięki staraniom Włodzimierza Chróścika, dziekana OIRP Warszawa i przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego, impreza po raz pierwszy zawitała do stolicy.

Zwieńczeniem mityngu było rozdanie medali w miasteczku spartakiadowym oraz Bal Sportowca na PGE Narodowy, połączony z aukcją dobroczynną. Dzięki hojności gości balu, dla podopiecznych Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej oraz Fundacji Między Niebem a Ziemią, zebrano kwotę ponad 32 tysięcy złotych. Warto zwrócić uwagę, że jednym z cenniejszych licytowanych przedmiotów była koszulka piłkarza Roberta Lewandowskiego.

Naczelną Radę Adwokacką reprezentowała adw. Anisa Gnacikowska, która z rąk organizatorów odebrała pamiątkowy medal przyznawany instytucjom i samorządom które wsparły to wydarzenie.

Naczelna Rada Adwokacka ufundowała także puchar dla najlepszego zawodnika Adwokatury Polskiej. W tym roku został on przyznany wyjątkowo utalentowanej apl. adw. Annnie Iskierce z izby częstochowskiej która zdobyła aż 12 medali w kilku dyscyplinach lekkoatletycznych, streetballu oraz squashu, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po siedem medali zdobyły także adw. Aurelia Koksztys-Łuć (ORA Wałbrzych) oraz adw. Monika Makowska (ORA Łódź). Razem adwokaci i aplikanci adwokaccy wywalczyli aż 180 medali zajmując drugie miejsce po korporacji radcowskiej. Trzecie miejsce zajęli sędziowie, którym przypadło 110 medali.

Najważniejsze trofeum Spartakiady - Puchar Regionów - zdobyli w tym roku prawnicy z Mazowsza. Wiele z cennych punktów do rankingu przypadło w udziale członkom warszawskiej palestry szczególnie w siatkówce kobiet (w finale zmierzyły się dwie warszawskie drużyny), siatkówce plażowej oraz w tenisie.

Wyniki oraz klasyfikacja indywidualna dostępne w poszczegolnych dyscyplinach dostepne są na stronie: http://www.spartakiada2015.pl/wyniki/

Serdecznie gratulujemy wszystkim koleżankom i kolegom zdobytych medali a także wspaniałej sportowej postawy. Zapraszamy wszystkich za rok na kolejną edycję Spartakiady do Szczecina.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/