Spływ kajakowy dorzeczem rzeki Nidy


Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach zorganizowała 19 czerwca spływ kajakowy rzeką Nidą. Ta forma integracji środowiska adwokackiego, umożliwiła także bliższe poznanie walorów turystycznych Ponidzia, atrakcyjnego pod względem historycznym, ale również przyrodniczym, szczególnie o tej porze roku. 

Spływ możliwy był dzięki Klubowi Wodnemu Kon-Tiki w Pińczowie, który zapewnił uczestnikom kompletny sprzęt, logistykę, profesjonalne szkolenie kajakowe, ubezpieczenie, a przede wszystkim opiekę doświadczonych ratowników wodnych oraz medycznych w czasie jego trwania. Dzięki temu uczestnicy czuli się bezpiecznie i bez przeszkód pokonali 16-kilometrową trasę rzeką Nidą, podziwiając przy okazji malownicze widoki pól, łąk, lasów oraz wzgórz rozciągających się na całej długości trasy. Nida idealnie nadaje się do uprawiania kajakarstwa turystycznego, gdyż jako rzeka typowo nizinna, płynie przeważnie leniwie, niemniej jednak momentami silnie meandruje, tworząc wysepki, zatoczki oraz starorzecza, dlatego chętnych, by uczestniczyć w spływie, nie brakowało.

O godzinie 11-stej w Pińczowie, w okolicy mostu przy Aeroklubie, na uczestników czekali organizatorzy spływu. Po szczegółowym szkoleniu oraz sprawdzeniu, czy wszyscy mają na sobie kapoki, blisko 50-osobową grupą wyruszono na trasę. Po pokonaniu 16-kilometrowej trasy uczestnicy rejsu dotarli do miejscowości Chroberz, skąd autokarem wrócili do Pińczowa na odpoczynek przy grillu.

Spływ rozbudził w uczestnikach chęć na kolejne turystyczne przygody, okazja nadarzy się już 2 lipca na szlaku III Rajdu Świętokrzyskiego organizowanego przez Okręgowa Radę Adwokacka w Kielcach.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/