III Otwarty Turniej Piłki Nożnej ORA w Warszawie


III Otwarty Turniej Piłki Nożnej Izby Adwokackiej w Warszawie odbył się 16 maja w Hali Piłkarskiej Bemowo. Wzięło w nim udział 19 drużyn, w sumie 200 reprezentantów samorządów prawniczych z całej Polski. Po raz pierwszy zagrały też drużyny zagraniczne: SC Advoco - reprezentacja Litwy oraz  Latvian Bar Association - reprezentacja Łotwy. 

Wśród uczestników znaleźli się prawnicy m.in. z Warszawy, Łodzi, Częstochowy, Katowic, Krakowa oraz Lublina. Była to jak dotąd największa impreza sportowa zorganizowana przez izbę warszawską.

W turnieju brały udział drużyny reprezentujące lokalne samorządy oraz drużyny tworzone ad hoc, wyłącznie na potrzeby zawodów. Trzecia edycja była rekordowa niemal pod każdym względem. W ciągu jednego dnia rozegrano łącznie 60 meczy trwających po 12 minut. Nad ich prawidłowym przebiegiem pieczę sprawowali doświadczeni sędziowie piłkarscy.

Zawodnikom towarzyszyły rodziny oraz znajomi gorąco dopingując swoje drużyny. Dopisała też doskonała pogoda.

W finale spotkała się reprezentacja izby adwokackiej w Katowicach oraz drużyna FC Paragrafy, składająca się z adwokatów, aplikantów adwokackich z izby warszawskiej i jednego prokuratora. Adwokaci z Katowic w pięknym stylu pokonali warszawskich prawników.

Na najniższym stopniu podium znaleźli się zawodnicy drużyny o humorystycznej nazwie Gang Albanii, w skład której wchodzili aplikanci adwokaccy oraz radcowscy z Warszawy i Krakowa.

Królem strzelców został Damian Markowski (FC Paragrafy), nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju odebrał adw. Dawid Bilski (Adwokaci Katowice), a puchar dla najlepszego zawodnika przypadł adw. Michałowi Różyckiemu (Adwokaci Katowice).

Zwycięzcy otrzymali puchary z rąk adw. Pawła Rybińskiego, dziekana izby adwokackiej w Warszawie, adw. Moniki Rajskiej, przewodniczącej Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz apl. adw. Michała Pomorskiego, przewodniczącego Samorządu Aplikantów Adwokackich. 

Nagrody książkowe w imieniu partnerów turnieju wręczyli Joanna Rossa z wydawnictwa Wolters Kluwer oraz Kamil Kowalski z wydawnictwa C.H. Beck.  Specjalne podziękowania należą się za wsparcie organizacyjne Pawłowi Leszczyńskiemu z Hali Piłkarskiej Bemowo.   

Na zakończenie głos zabrał r.pr. Tomasz Nawrot, przewodniczący Komisji Sportu OIRP Warszawa,  który zaprosił wszystkich uczestników do udziału w XXVI Spartakiadzie Prawników, zaplanowanej 9-13 września br. na kampusie SGGW w Warszawie.

Cieszy rosnąca popularność turnieju, która wyszła już poza granice Polski.

Adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

apl. adw. Albert Stankiewicz, Członek Komisji Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, Główny Organizator Turnieju

Foto: Waldemar Borkowski

LATVIAN BAR ASSOCIATION (Łotwa)
LATVIAN BAR ASSOCIATION (Łotwa)
SC ADVOCCO (Litwa)
SC ADVOCCO (Litwa)
Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/