Jubileuszowy V Przegląd Kina Prawniczego


Już po raz piąty Naczelna Rada Adwokacka zaprasza na Przegląd Kina Prawniczego "Adwokat w roli głównej". Pokazy filmów odbywać się będą w dniach 15-16 października w warszawskim kinie "Muranów". 

Seanse w sobotę i niedzielę - 15 i 16 października - są otwarte dla publiczności. Po wejściówki należy zgłaszać się do kasy kina "Muranów". 

Wśród prezentowanych tytułów znalazły się m.in. „Świadek oskarżenia” z 1957 r., w reżyserii Billy’ego Wildera. Adwokat podejmuje się obrony mężczyzny oskarżonego o morderstwo. Alibi ma mu zapewnić żona, która jednak niespodziewanie staje sie świadkiem oskarżenia. W tej roli legendarna Marlena Dietrich. Adwokata zagrał Charles Laughton.

„Ludzie honoru”, z 1992 r., dramat sądowy, rozgrywający się w środowisku wojskowym. Dwaj żołnierze piechoty morskiej zabili kolegę, jednak twierdzą, że działali na rozkaz przełożonych. W rolach głównych: Tom Criuse, Demi Moore i Jack Nicholson. 

Obsypany nagrodami film „Erin Bronkovitz”, z 2000 r., za występ w którym Julia Roberts otrzymała Oscara. Samotna matka trójki dzieci otrzymuje posadę w kancelarii adwokackiej. Dzięki niezwykłym umiejętnościom i wewnętrznemu poczuciu sprawiedliwości, doprowadza do zbiorowego pozwu odszkodowawczego wobec potężnej korporacji. 

Tradycyjnie pokaz otworzy gala z udziałem zaproszonych gości i laureatów konkursów oranizownaych przez media.

"Serdecznie zapraszam Koleżanki i Kolegów adwokatów, aplikantów adwokackich, ale także wszystkich widzów, dla których kino z adwokatem w roli głównej jest nie tylko źródłem rozrywki, ale także czerpaniem wiedzy na temat tego zawodu. Pamiętajmy, że obraz przemawia bardziej niż tysiąc słów” - podkreśla adw. Anisa Gnacikowska, pomysłodawczyni i organizatorka Przeglądu, członek NRA.  

Szczegółowy repertuar Przeglądu dostępny jest w kinie "Muranów". Wydarzenia związane z Przeglądem można śledzić na profilu Facebookowym (zobacz profil)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/