VIII Adwokacki Rajd Nordic Walking

Już po raz ósmy, w ostatni weekend września 2019 r. odbył się „Ogólnopolski Adwokacki Rajd Nordic Walking” w Kołobrzegu, który organizuje Szczecińska Izba Adwokacka, przy wsparciu przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Stanisława Estreicha.

Od czterech lat do rajdu nordic walking dołączyła rywalizacja wśród biegaczy, gdyż ta konkurencja zaczęła być bardzo popularna wśród adwokatów. W tym roku klasyfikacja biegowa odbyła się na dystansie 5 km Pań i Panów. Puchary odebrali: mecenas Anita Swacha oraz mecenas Łukasz Kot ze Szczecińskiej Izby Adwokackiej. Z roku na rok bieganie zyskuje nowych zwolenników, na początku było to zaledwie kilka osób, w tym roku biegaczy było ponad 30. Każdy uczestnik rajdu otrzymał medal oraz upominek sportowy.

Przed zmaganiami sportowymi odbyły się wykłady z sędzią Sądu Okręgowego w Gdańsku Ewą Ważny i sędzią Sądu Rejonowego w Łobzie Arkadiuszem Krupą. Tegoroczni wyładowcy są również świetnymi biegaczami.

Po raz pierwszy w historii Rajdu pogoda zmusiła organizatorkę do zmiany planu i konkurencje sportowe odbyły się nie w piątek a w sobotę jeszcze przed śniadaniem. Trasa biegu została wytyczona przez Ekopark Wschodni, mimo wczesnej pory nie zawiedli kibice. Jak co roku kijkowiczów poprowadziła adw. Martyna Matyjas-Błaszczyk, która w tej materii jest nie do zastąpienia.

Spotkania integracyjne, tańce i dyskusje toczyły się od przyjazdu w czwartek do końca imprezy w sobotę. W tym roku uczestników Rajdu było 160. Jak co roku, gościliśmy wielu adwokatów z izb z terenu całej Polski, niektórzy byli po raz pierwszy, inni przyjechali kolejny raz i już zapisali się na przyszły rok.

Serdecznie dziękuję wszystkim naszym Koleżankom i Kolegom, którzy wzięli udział w imprezie, dziekanowi Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie Włodzimierzowi Łyczywkowi, Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz przede wszystkim przewodniczącemu Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Stanisławowi Estreichowi, z którego pomocą impreza co roku odbywa się w coraz większym gronie i zaczyna być rozpoznawalna wśród adwokatów w całej Polsce.

Do zobaczenia za rok!

adw. Agnieszka Aleksandruk – Dutkiewicz
Komisja Spraw Socjalnych, Kultury i Sportu oraz
Klub Adwokata Szczecińskiej Izby Adwokackiej

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski