"Werblista" - nowy tomik poezji adw. Tomasza Snarskiego


Nakładem Stowarzyszenia Użyteczności Publicznej na Rzecz Rozwoju Kultury „Znad Wilii” w Wilnie ukazał się nowy tomik poezji autorstwa gdańskiego adwokata Tomasza Snarskiego, pt. Werblista. Książka została wydana w ramach prestiżowej serii Biblioteka „Znad Wilii”. 

To drugi tom poezji Snarskiego, pierwszy, pt. Przezpatrzenia, ukazał się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego w 2012 roku; drugie wydanie zostało wydane w 2014 roku.

Promocja tomiku Werblista odbędzie się 29 maja w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, w ramach otwarcia XXIII Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego „Maj nad Wilią”, w którym weźmie udział kilkadziesiąt twórców (poetów, prozaików) z całego świata, w tym m.in. z Polski, Litwy, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a nawet z Ameryki Południowej.

Wydanie Werblisty jest nagrodą w konkursie „Polacy Wielu Kultur”, którego laureatem adw. Tomasz Snarski został w 2015 roku za tekst pt. Wilno moich marzeń oraz działania na forum europejskim na rzecz praw językowych Polaków na Litwie (Tomasz Snarski jest autorem petycji do Parlamentu Europejskiego na rzecz praw językowych Polaków na Litwie, która od ponad pięciu lat jest przedmiotem prac Komisji Petycji PE). 

We wstępie do tomiku Romuald Mieczkowski podkreśla, że wiersze Snarskiego to „zamknięte historie, z puentą, które mu podpowiada codzienna intuicja, a w sprawach zasadniczych  - sumienie. Z rozterkami odwiecznego strażnika praw i narratora, którego słowa bywają werblami, jakie nie milkną, gdy mimo wszystko i nade wszystko wierzy w człowieka, ład i piękno naszego świata”. Publikacja, oprócz wierszy, zawiera także wklejki z fotografiami autorstwa Romualda Mieczkowskiego.

Tomasz Snarski jest adwokatem oraz nauczycielem akademickim na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Werblista wkrótce będzie dostępny w sprzedaży wysyłkowej oraz w wybranych księgarniach na terenie całego kraju. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Informacje o XXIII Międzynarodowym Festiwalu „Maj nad Wilią”: (czytaj)

 

 


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/