Wiosna Bike i Wiosna Riders 2021 – relacja

W dniach od 2 do 5 września 2021 roku obył się XII Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Adwokatów „Wiosna Riders 2021” i X Ogólnopolski Rajd Rowerowo-Pieszy Adwokatów „Wiosna Bike 2021” w Szklarskiej Porębie.

Impreza organizowana była przez adw. Małgorzatę Banach, komandor Klubu Motocyklowego Adwokatury Polskiej, adw. Stanisława Estreicha, przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej oraz adw. Bartosz Łucia, komandora Rajdu.

Z uwagi na to, że piszący był członkiem grupy motocyklowej, większa część relacji poświęcona będzie tejże grupie. I tak już w czwartek nasza grupa jadąca z wielu zakątków Polski: z Lublina, Warszawy, Szczytna, Parczewa i Wrocławia spotkała się pod Wrocławiem i tam, dzięki staraniom naszego kolegi adwokata Tomasza Nowakowskiego, zwiedziliśmy siedzibę firmy tuningującej motocykle Unikat. Następnie już całą grupą pojechaliśmy przez Jelenią Górę do Szklarskiej Poręby. Tam, wieczorem, zebrali się wszyscy uczestnicy rajdu, bo i rowerzyści i grupa piesza, również z całej Polski: ze Szczecina, Ostrowa Wielkopolskiego, Przemyśla, Białki Tatrzańskiej, Śremu, Janowa Lubelskiego.

W piątek, zaraz po śniadaniu, wszystkie grupy wyruszyły na zaplanowane trasy. Grupa piesza - w kierunku Szrenicy z rodowitą mieszkanką Szklarskiej Poręby - apl. adw. Kim Mikołajczyk, grupa rowerowa - na wyznaczone trasy rowerowe, a my motocykliści pojechaliśmy malowniczymi trasami wyznaczonymi przez komandora adw. Bartosza Łucia. Najpierw w kierunku na Lawendowe Wzgórze, później mieliśmy okazję zwiedzić Ogród Japoński w Borowicach, przejechaliśmy przez Dolinę Pałaców i Ogrodów, a także wjechaliśmy na zaporę w Pilchowicach i zobaczyliśmy most, który miał być wysadzony na potrzeby filmu Mission Impossible. Po powrocie czekało nas szkolenie z Panią Sędzią Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze Beatą Mikołajczyk „Postępowanie odwoławcze po zmianach wprowadzonych ustawą z dnia  4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy kodeks postępowania cywilnego  oraz niektórych innych ustaw”, wyjaśniające liczne wątpliwości dotyczące stosowania zmienionych przepisów w praktyce adwokata. Po intensywnej nauce i uroczystej kolacji wzięliśmy udział w fantastycznym koncercie legendarnego muzyka zespołu „Dżem” Jerzego Styczyńskiego i Urszuli Fryzki, zagranym specjalnie dla uczestników rajdu.

W sobotę wszystkie grupy czekały nowe wyzwania - grupa piesza wyruszyła w Izery, rowerzyści na swoje trasy, a my pojechaliśmy w Kotlinę Kłodzką. Mieliśmy po raz kolejny okazję podziwiać piękno Sudetów, miejscową, jakże ciekawą, architekturę, rozejrzeć się po Chełmsku Śląskim i zjeść obiad w restauracji Dom Szewca - przepięknie położonej na wzgórzu koło Kłodzka. Po niełatwym powrocie, bo trasa do hotelu liczyła około 150 km wróciliśmy na kolację, podczas której uczestnicy każdej z grup dzielili się wzajemnie opowieściami ze swoich tras.  

Humory i dobry nastrój towarzyszyły adwokatom przez cały czas. W niedzielę, po wspólnym śniadaniu nadszedł czas pożegnań i powrotu do domów.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów za świetną imprezę, a ja zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Adw. Maciej Chorągiewicz

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry