Wrześniowy turniej Toga Golf zakończony

Pole golfowe Mazury Golf & Country Club w Naterkach już po raz kolejny gościło golfistów na XVI Turnieju TOGA GOLF, organizowanym od 2000 roku przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie. Jak co roku, patronat nad XVI Turniejem TOGA GOLF objął adw. Stanisław Estreich, przewodniczący Komisji Integracji i Sportu Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Piotr Grzymowicz, prezydent Miasta Olsztyna.

Turniej odbył się w dniach 5-6 września 2015 r. Pierszego dnia w turnieju indywidualnym wystartowało 70 golfistów. Wśród adwokatów bezkonkurencyjny okazał się adw. Piotr Dejnowicz z Warszawy, który zajął pierwsze miejsce. Za nim uplasowali się: adw. Mirosław Łopatto z izby szczecińskiej, adw. Krzysztof Łazowski z izby łódzkiej. Kolejne punktowane miejsca zajęli  adw. Andrzeja Piotrowski (izba łódzka) adw. Grzegorz Jaworski (izba katowicka), adw. Andrzej Mataj (izba szczecińska), adw. Antoni Zakrzewski (izba warszawska). adw. Stanisław Borzymowski (izba Pomorska) i adw. Mirosław Narolski (izba łódzka). W klasyfikacji open triumfował w kategorii strokeplay brutto Piotr Ostaszewski – prawnik z Warszawy, a w kategorii stableford netto Zbigniew Cichy z Olsztyna.

Rozegrane zostały IV Mistrzostwa Polski Izb Adwokackich w Golfa. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła izba adwokacka w Szczecinie (w składzie adw. Mirosław Łopatto oraz adw. Andrzej Mataj) uzyskując 45 pkt. stableford netto i pokonując tym samym zaledwie o jeden punkt zeszłorocznych zwycięzców, tj izbę adwokacką w Łodzi (w składzie adw. Krzysztof Łazowski oraz adw. Andrzej Piotrowski). Na trzecim miejscu uplasowali się przedstawiciele izby adwokackiej w Warszawie – adw. Artur Dejnowicz i adw. Antoni Zakrzewski uzyskując 35 pkt. stableford netto.

Na małym, 6-dołkowym polu zmagały się natomiast wschodzące gwiazdy golfa. Tu wśród adwokatów zwyciężyła adw. Katarzyna Zawada, przed adw. Bartłomiejem Wacławem i apl. adw. Maciejem Karpińskim (wszyscy z izby adwokackiej w Olsztynie). Dla ok. 30 osób, które wcześniej nie miały do czynienia z tą dyscypliną sportu, zorganizowana została „Akademia Golfa”, pozwalająca na zapoznanie się z zasadami gry.

W niedzielę, 6 września 2015 r. z udziałem 50 golfistów rozegrany został XVI Turniej TOGA REWANŻ 2015. Podczas tego drugiego dnia w kategorii adwokaci zwyciężył adw. Krzysztof Łazowski, przed adw. Arturem Dejnowiczem oraz adw. Mirosławem Łopatto. Na kolejnych miejscach znaleźli się adw. Antoni Zakrzewski, adw. Andrzej Piotrowski, adw. Grzegorz Jaworski oraz adw. Andrzej Mataj. W klasyfikacji prawników klasyfikacji stableford netto wśród prawników najlepszy był sędzia ze Szczecina Andrzej Olszewski. W kategorii open strokeplay brutto wygrał Romuald Centowski. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Anna Bacławska.

Uroczyste rozdanie pucharów i nagród zwycięzcom Turnieju odbyło się w hotelu „Przystań & SPA ” w Olsztynie, przy udziale Haliny Zborowskiej-Boruch - wiceprezydenta Olsztyna, adw. Stanisława Estreicha - przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA, Ewy Dobrzyńskiej-Murawki, wiceprezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie, adw. Andrzeja Kozielskiego, dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie, adw. Mirosławy Pietkiewicz, skarbnik NRA, reprezentującej Naczelną Radę Adwokacką. Bankiet kończący zawody uświetnił występ znakomitego zespołu „Czerwony Tulipan”.

Współorganizatorem zawodów było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „TOMASZKOWO”. Sponsorzy: Ingenium sp. z o.o., Hotel Krasicki, KruliQ Wine&Art, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, Cursor S.A. CEDC, Wydawnictwu C.H. Beck oraz Edmar Auto sp. j.