Zimowy turniej tenisowy adwokatów za nami

Na kortach Legii w Warszawie, w dniach 30-31 stycznia, odbył się VIII Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów. W ciągu dwóch dni turniejowych rozegrano ponad 150 meczy w 9 kategoriach singlowych i deblowych.

Tegoroczna edycja turnieju nie zgromadziła rekordowej liczby uczestników ze względu na kolizję terminu z feriami zimowymi, ale należała do wyjątkowo udanych. Udział w turnieju wzięło ponad 65 zawodników, w tym 22 adwokatów, 5 aplikantów adwokackich, liczna reprezentacja samorządu radcowskiego (14 uczestników), dwóch prokuratorów, komornik oraz przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości.  Nie zabrakło gości z innych izb, którzy przyjechali z Łodzi (4 tenisistów), Radomia (3 zawodników), Katowic, Wrocławia, Bielsko-Białej, Poznania, Olsztyna, Siedlec, Gdańska oraz Szczecina. Najmłodszą zawodniczką była Weronika Woźny, która w singlu oraz razem z tatą adwokatem w mikście.

Wszystkich uroczyście powitał adw. Paweł Rybiński, dziekan izby adwokackiej w Warszawie, r.pr. Włodzimierz Chróścik - dziekan OIRP w Warszawie, Monika Małek, Lexus PR Manager – główny partner turnieju oraz Jerzy Hertel, prezes Klubu Tenisowego Legia.

W kategoriach singlowych nie zabrakło niespodzianek. W najmocniej obsadzonej kategorii Mężczyźni OPEN wygrał nierozstawiony asesor komorniczy Tomasz Modro (Izba Komornicza w Łodzi) w wyjątkowo widowiskowym i długim finale pokonując w tie-breaku apl. radc. Pawła Bilickiego (OIRP Szczecin).  Zwycięzcą kat. 35+ po raz pierwszy został aktor Dariusz Lewandowski (Warszawa) wygrywając z r.pr. Rafałem Ciecierą (OIRP Warszawa). W kategorii 45+ nie zawiódł faworyt r. pr. Piotr Ligus (wicedziekan OIRP Katowice), detronizując Romana Różańskiego (Warszawa), który to tej pory nie opuścił żadnej edycji turnieju.  Tytuł w kat. 55+ utrzymał Mariusz Jesionek, który po walce pokonał adw. Sławka Leśniewskiego (Izba Adwokacka w Warszawie).  Już drugi raz zostały rozegrane mecze w kategorii 65+, w której pierwsze miejsce wywalczył r.pr. Bogusław Durski (OIRP Warszawa) a drugie zajął Paweł Deresz (Warszawa).

Wśród Pań w kat. OPEN zwyciężyła adw. Marta Sołtys (Izba Adwokacka w Warszawie), drugie miejsce zajęła Katarzyna Błażewicz (Radom). W kat. Kobiety 35+ najlepsza była faworytka r.pr. Joanna Neumann de Spallart (OIRP Warszawa).  Drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Frydrych (Sąd Rejonowy Warszawa).

W deblu triumfowali adw. Sławomir Leśniewski wraz z synem Przemkiem. Drugie miejsce zajęli adw. Oskar Złotowski (Izba Adwokacka w Katowicach) oraz adw. Mateusz Zakrzewski (Izba Adwokacka w Warszawie). Bezapelacyjne zwycięstwo w mikście przypadło apl. adw. Annie Płazie (Izba Adwokacka w Warszawie) wraz z partnerem Januszem Bauciem, którzy w finale pokonali parę faworytów adw. Martę Sołtys grającą z Darkiem Lewandowskim.

Turniej był doskonałą okazją do integracji środowisk prawniczych z całej Polski. Na sobotnim Players Party w Cafe Legia długo dyskutowano o taktyce i strategiach w grach finałowych. O oprawę muzyczną imprezy zadbał DJ Złoty Środek.

Szczególne podziękowania należą się partnerom: marce LEXUS oraz Klubowi Tenisowemu Legia, bez wsparcia których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Głównym organizatorem turnieju była adw. Monika Rajska – przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki, we współpracy z Martą Wyszyńską, apl. radc. Sonią Strzelecką, apl. adw. Nicole Gerwat, apl. adw. Piotrem Babiarzem, apl. adw. Barbarą Trzeciak oraz apl. adw. Joanną Tkaczyk.  Niezwykle cieszy tak duże zaangażowanie aplikantów w działalność społeczną na rzecz samorządu i integracji środowiskowej.

Nagrody dla 22 finalistów ufundowali: LEXUS Polska, TENNIS GO, EURO-TRUCK (www.dobrewina.pl), C.H. Beck, Wolters Kluwer, Szkoła Prawa Procesowego Ad Exemplum, Młoda Palestra, Coty Polska oraz Protenis.  Nagrody wręczali adw. Paweł Rybiński, Dziekan Izby Adwokackiej w Warszawie oraz Marcin Hertel, przedstawiciel gospodarza Klubu Tenisowego Legia.