2. Global Law Conference in Warsaw - konferencja 21 lutego


2. Global Law Conference in Warsaw: Future of Legal Professions – Chances and Challenges odbędzie się 21 lutego 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Naczelna Rada Adwokacka objęła wydarzenie patronatem honorowym. 

Tematem spotkania jest przyszłość zawodu prawnika oraz rola technologii w prawniczych profesjach – kwestie te zostaną przedstawione przez wiodących ekspertów w tych dziedzinach. Z prelekcjami wystąpią:

- prof. Samuel A. Bleicher (Georgetown University Law Center, Washington, DC) - “The Future of the Legal Profession and Law-based Civil Society”,

- adw. Wojciech Bergier (Naczelna Rada Adwokacka) - “No one can replace a human attorney”,

- r.pr. Jędrzej Klatka (Krajowa Izba Radców Prawnych) - “Will computers replace a human attorney?”,

- dr hab. Ewa Gmurzyńska (Wydział Prawa i Administracji UW) - “The lawyer of the future – ADR in the practice of law”.

Wydarzenie organizowane jest przez kancelarie prawne Woźniak Legal oraz White & Case i odbędzie się podczas Polskich Rund prestiżowego konkursu Phillip C. Jessup International Law Moot Court Competition.

Jessup jest najstarszym, największym i najbardziej prestiżowym konkursem prawniczym, w którym co roku bierze udział około 700 uczelni z więcej niż 80 krajów całego świata. Krajowe rundy eliminacyjne, organizowane w dniach 20 – 22 lutego 2017 r. w Sądzie Najwyższym, mają na celu wyłonienie najlepszego zespołu, który będzie reprezentował Polskę w 58. światowej edycji konkursu, podczas finału w Waszyngtonie.

Uczestnikami konkursu są studenci z wydziałów prawa z całego kraju. Formuła zawodów polega na przeprowadzeniu symulacji rozprawy przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości ONZ w oparciu o fikcyjny stan faktyczny.

Ze względu na gości i prelegentów z całego świata, konferencja będzie  prowadzona w języku angielskim. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Konferencja odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Lipowej 4 (sala A2) w godz. 16.45-20.00.

Więcej informacji na stronie konferencji: www.facebook.com/glcwarsaw/

W razie pytań, prosimy o kontakt:

 paulina.wozniak@wozniaklegal.com lub aleksandra.krzesniak@wozniaklegal.com

(zobacz program


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/