Bydgoszcz: szkolenie z prawa autorskiego


Szkolenie z prawa autorskiego odbędzie się 14 listopada w Bydgoszczy, w ramach XIII Forum Prawniczego pt. "X Muza a Temida". Forum stanowi wydarzenie towarzyszące Międzynarodowego Festiwalu Camerimage 2017. 

Współorganizatorem Forum jest Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy, za udział w spotkaniu przyznawane będą punkty szkoleniowe (6 punktów).

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Forum prosimy o dokonywanie zgłoszeń za pośrednictwem Sekretariatu ORA Bydgoszcz, tel. (52) 37 301 44, e-mail: sekretariat@ora.bydgoszcz.pl do dnia 10 listopada 2017 r.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

PROGRAM:

Moderatorzy Forum: adwokat Justyna Mazur, adwokat Ewa Czerska - Bydgoska Izba Adwokacka

“Film i media społecznościowe - nowe wyzwania prawa autorskiego.” - Michał Trowski, radca prawny, Kancelaria radców prawnych i adwokatów Trowski Lazer i Wspólnicy.

Więcej informacji i więcej kanałów dystrybucji. Powielanie raz przekazanej informacji staje się standardem. Proces ten uwypuklają i przyspieszają media społecznościowe. Jak się zachować ? W jaki sposób postępować ? Czy istnieją regulacje ? Odpowiedź na te i inne pytania zdefiniują prawo autorskie na następne dekady.

“Umowy z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych w produkcji filmowej - jak uniknąć błędów?” - Łukasz Niedziela, adwokat, Kancelaria Adwokacka United Professionals

Film to jeden z najbardziej złożonych utworów. Relacje pomiędzy producentem a współtwórcami filmu regulować powinna przemyślana umowa, gwarantująca wszystkim zainteresowanym niezakłóconą produkcję, dystrybucję i eksploatację dzieła audiowizualnego. Na praktycznych przykładach podpowiemy, jaką umowę zawrzeć, o czym pamiętać i jak unikać typowych błędów podczas zawierania umów dotyczących praw autorskich i pokrewnych.

„Kult pamięci osoby zmarłej jako dobro osobiste naruszone w filmie” - Lucyna Sas-Swadźba, radca prawny

Jak daleko sięga wolność twórców filmowych? Czy granicę stanowią dobra osobiste rodziny postaci filmowych wzorowanych na ich zmarłych krewnych a jeśli tak to jak wyznaczyć tę granicę? Czy film „Amok” narusza prawa rodziny ofiary Krystiana Bali?

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry