Debata o wizerunku i etyce adwokackiej

Sekcja Prawa Mediów i Reklamy przy Okręgowej Radzie Adwokackiej zaprasza do wysłuchania debaty na temat wizerunku prawnika w mediach oraz etyki adwokackiej w mediach społecznościowych, która odbędzie 16 listopada w siedzibie ORA w Warszawie (Al. Ujazdowskie 49), w godzinach 10.00-15.00.

Prelegenci porozmawiają o tym jak prawnicy prezentowani są oraz jak sami prezentują się w mediach, o tym, jakim posługują się językiem i czy można zrobić coś, aby to, co prawnicy mają do przekazania światu, było nieco bardziej zrozumiałe dla odbiorcy.

W debacie głos zabiorą sędzia dr hab. Teresa Gardocka, dziekan, prorektor ds. współpracy międzynarodowej w Uniwersytetu SWPS, sędzia Waldemar Żurek, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa, sędzia Jarosław Gwizdak, członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia i prezes Sądu Rejonowego Katowice Zachód, Sebastian Kaleta, rzecznik prasowy Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, Łukasz Frątczak, reporter TVN24, adw. Jacek Dubois, specjalista prawa karnego, autor licznych publikacji i książek, prof. dr hab. adw. Jacek Giezek, przewodniczący Komisji Etyki przy NRA, adw. Andrzej Malicki, członek NRA oraz członek Komisji Etyki przy NRA, adw. dr Piotr Piesiewicz, ekspert prawa mediów i reklamy, adiunkt wykładowca Uniwersytetu SWPS, adw. Roman Kusz, dziekan ORA w Katowicach, przewodniczący Komisji ds. Wizerunku i Ochrony Prawnej przy NRA oraz adw. Bartosz Bator, autor audycji Prawnicze Wtorki w Programie 1. Polskiego Radio.

Spotkanie moderować będzie adw. Joanna Parafianowicz.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy kontakt@prawomediowireklamy.pl

Za udział w debacie Dział Szkolenia Zawodowego ORA w Warszawie przyzna 4 punkty szkoleniowe.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/