Debata online Tech4Law – Law4Tech 23 listopada

Wolters Kluwer Polska zaprasza na debaty online Tech4Law – Law4Tech. Debaty, zaplanowane na 23 listopada, poprzedzą Galę Konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2022. W jednej z debat jako prelegent wystąpi adw. Przemysław Rosati, prezes NRA.

Czy technologia wspiera prawo? Czy prawo wykorzystuje technologię, by lepiej służyć jego użytkownikom? Czy te dwa pozornie różne światy można połączyć? W jakim stopniu mogą się uzupełniać? Odpowiedzi na te i inne pytania nie są jednoznaczne, a postęp technologiczny w branży prawniczej nadal posuwa się bardzo małymi krokami. Swobodne poruszanie się w świecie technologii – poza wiedzą merytoryczną – jest kluczowe dla rynkowego „być albo nie być” prawników. Dlatego w tym roku Gala Konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2022 poprzedzona będzie debatami merytorycznymi pod wspólnym hasłem Tech4Law – Law4Tech.

Program:


23 listopada 2022, godz. 15:00

Komunikacja z sądami, urzędami i instytucjami publicznymi w dobie cyfryzacji i nowych technologii, prowadzi r.pr. Hubert Sommerrey

W czasie debaty eksperci rozmawiać będą m.in.: Jak technologia wpływa oraz w najbliższej przyszłości wpłynie na organizację pracy prawników, urzędów i sądów? Czy cyfryzacja przyspieszy efekty, których oczekują klienci? Jak będzie wyglądać „jutro” w pracy prawników?

Gośćmi debaty będą:
• Monika Biała, Sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
• Grzegorz Karaś, Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu
• Maciej Priebe, Rzecznik patentowy
• Dorota Rzążewska, Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych

23 listopada 2022, godz. 16:00

Technologia jako przewaga – jak ją komunikować, prowadzi r.pr. Tomasz Palak

Podczas drugiej debaty uczestnicy dyskutować będą o skutecznym i etycznym komunikowaniu stosowania technologii przez prawników: Czy warto komunikować korzystanie z technologii klientom i potencjalnym pracownikom? Jak robić to zgodnie z zasadami etyki a jedocześnie skutecznie?

Gośćmi debaty będą:
• Aleksandra Bańkowska, Adwokat, Partner PwC Polska
• Włodzimierz Chróścik, Radca Prawny, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych
• Przemysław Rosati, Adwokat, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej
• Jacek Stanisławski, Partner Tomaczak|Stanisławski

Spotkanie online poprzedzające Galę rozdania nagród w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2022 to wyjątkowa przestrzeń do dyskusji o kierunkach rozwoju branży prawniczej, nieuniknionej przyszłości zawodu oraz sposobach czerpania z tego co przynosi nam jutro.
Po debatach, ok godz. 18:30 odbędzie się transmisja wręczenia nagród w Konkursie Rising Stars Prawnicy liderzy - jutra 2022.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, należy tylko zarejestrować się na stronie https://www.wolterskluwer.com/pl-pl/solutions/tech4law

Organizatorem debat jest Wolters Kluwer Polska, Partnerem Strategicznym – PwC Polska. Patronat medialny nad wydarzeniem objął serwis Prawo.pl.

 

Przypomnijmy, że w gronie 35 nominowanych w Konkursie Rising Stars – Prawnicy liderzy Jutra są adwokaci i aplikanci adwokaccy: adw. Ewelina Bzducha, adw. Dominika Durchowska, adw. dr Magdalena Krawczyk, adw. Karolina Kulikowska, adw. Judyta Latymowicz, apl. adw. Łukasz Łaguna, adw. Sabrina Mana-Walasek, adw. Jacek Olejarz, adw. Paulina Rzeszut, adw. Maria Szczepańska, adw. Katarzyna Szczudlik, adw. Anna Wilińska-Zelek.

 

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry