Dodatkowy termin na szkolenie Warunki wjazdu i pobytu cudzoziemców na terytorium Polski

Z uwagi na ogromne zainteresowanie szkoleniem Warunki wjazdu i pobytu cudzoziemców na terytorium Polski, organizatorzy przygotowali dodatkowy termin - 5 marca (sobota) w godz. 10-12.

Wydarzenie, na które zaprasza Komisja Praw Człowieka przy NRA, skierowane jest do wszystkich zainteresowanych osób, w szczególności tych gotowych w najbliższym czasie udzielać pomocy pro bono osobom dotkniętym wojną w Ukrainie.

Szkolenie odbędzie się 5 marca (sobota) w godz. 10-12.00.

Link do rejestracji:  Rejestracja na webinar - Zoom

 

Przypominamy, że szkolenie zostanie nagrane i udostępnione, o terminie i sposobie udostępnienia wkrótce poinformujemy.

 

Prelegenci:

adw. Małgorzata Jaźwińska

Członkini zarządu Stowarzyszenia Interwencji Prawnej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka publikacji na temat praw człowieka, praw migrantów i uchodźców. Wyróżniona w 2019 r. w konkursie Naczelnej Rady Adwokackiej „Adwokatka Roku”. Doświadczona m.in. w reprezentacji klientów przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w sprawach dotyczących bezprawnego pobytu cudzoziemców w ośrodkach strzeżonych, jak i w sprawach o odszkodowania oraz zadośćuczynienia za niesłuszne umieszczenie cudzoziemców w ośrodkach strzeżonych przed sądami krajowymi (m.in. zakończonych korzystnymi wyrokami sądów okręgowych w Olsztynie oraz Białymstoku).

 

adw. Daniel Witko

Adwokat Izby Adwokackiej w Warszawie. Uczestnik licznych badań i autor publikacji z zakresu praw podstawowych, a także prawa migracyjnego i azylowego. Doświadczony w prowadzeniu działań monitoringowych, a także szkoleń z zakresu praw człowieka, zarówno w Polsce jak i za granicą. Współpracujący z trzecim sektorem, w tym od 2012 r. z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, a także z agendami ONZ (jak UNHCR). Reprezentuje klientów-cudzoziemców w sprawach dotyczących wjazdu, pobytu, azylu, ochrony międzynarodowej, ekstradycji, zarówno w postępowaniach krajowych, jak i przed instytucjami i sądami międzynarodowymi. Laureat nagrody specjalnej dziesiątej edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry