Dziś rozpoczyna się LegalTech Forum 2021

LegalTech Forum 2021, dwudniowa konferencja nt. wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennej pracy kancelarii prawnych, rozpoczyna się 16 czerwca. Jednym z prelegentów jest adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

- Jak wygląda rynek legal tech w Polsce i jakie są perspektywy jego rozwoju? Czy rynek prawa będzie potrafił wykorzystać szanse i jednocześnie uniknąć zagrożeń jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja?

- Czy rynek prawa jest przygotowany na zmiany? Jak zabezpieczyć kancelarię i skutecznie przeciwdziałać cyberzagrożeniom?

- Jak faktycznie wygląda wykorzystanie nowych technologii w kancelariach prawnych w Polsce w dobie covid i post-covid?

Na te pytania odpowiadać będą uczestnicy konferencji. Jej celem jest umożliwienie prawnikom wzięcia udziału w dyskusji z praktykami, przedstawicielami firm informatycznych i środowiska akademickiego o trendach rozwojowych w obszarze wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennej pracy kancelarii prawnych.

Organizatorzy zapowiadają, że wśród tematów znajda się szanse i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji, która stanowi potencjalnie rewolucyjną technologię w obszarze świadczenia usług prawnych, wyzwania, jakie niesie dla kancelarii prawnych i działów zapewnienie cyberbezpieczeństwa, perspektywy rozwoju rynku legal tech w Polsce. Na podstawie badań Kantar Millward Brown przeprowadzonych na zlecenie Wydawnictwa C.H.Beck omówiony zostanie faktyczny stan rynku legal tech w polskich kancelariach w dobie pandemii.

Nowatorska formuła konferencji umożliwi uczestnikom zapoznanie się z kluczowymi zagadnieniami w trakcie skondensowanych prezentacji, które następnie będą omawiane w dyskusjach panelowych z udziałem ekspertów i prawników.

Konferencja przeznaczona jest głównie dla prawników oraz wszystkich osób zainteresowanych nowymi trendami technologicznymi w codziennej pracy kancelarii.

Prezes NRA, adw. Przemysław Rosati weźmie udział w panelu dyskusyjnym "Cyberbezpieczeństwo – dobre praktyki dla kancelarii prawniczych". W tym panelu poruszone będą m.in. tematy:

- Jaka powinna być rola samorządów prawniczych w kształtowaniu dobrych praktyk w zakresie cyberbezpieczeństwa?
- Jak wygląda poziom przygotowania dostawców usług kluczowych na cyberzagrożenia?
- Czy wprowadzane zmiany legislacyjne, np. ustawa o doręczeniach elektronicznych, zapewniają minimalny standard bezpieczeństwa?
- Najistotniejsze wskazówki dla kancelarii prawnych dotyczące zabezpieczenia środowiska cyfrowego.
- Jak prezentuje się stan ochrony prywatności i danych osobowych w dobie pandemii?


Szczegóły dotyczące rejestracji i udziału oraz program znajdują sie na stronie konferencji.

By przejść do strony konferencji, kliknij w zdjęcie poniżej:

 


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry