Europejski Kongres Gospodarczy – Jubileuszowa X Edycja


Ponad 11 tysięcy uczestników zawitało do Katowic na jubileuszową X Edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Jako jedyne środowisko prawnicze adwokaci, regularnie od lat są obecni na Kongresie i są gospodarzami jedynego panelu poświęconego wymiarowi sprawiedliwości.

W tym roku panel adwokacki zatytułowany był „Polski wymiar sprawiedliwości, wczoraj, dziś i jutro”. Zaproszenie organizatora i moderatora panelu, przewodniczącego Komisji Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej przy  NRA - adw. Romana Kusza przyjęli: Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu, Kornel Morawiecki, poseł RP, prof. Frank Diedrich, adwokat z Hanoweru, Wojciech Berger, członek NRA, adwokat LA Cunsil Bar Associations, Jarosław Gwizdak, laureat plebiscytu Obywatelski Sędzia Roku, Fundacji Courtwatch, Przemysław Schmidt prezes konfederacji Lewiatan.

Panel ciszył się wielkim zainteresowaniem. Sala była pełna, a część słuchaczy przysłuchiwała się panelowi nawet z korytarza. Uczestnicy panelu rozmawiali o polskich sądach na tle sądów w innych państwach np. sądów niemieckich czy w Stanach Zjednoczonych. Mówiono o immunitecie sędziowskim, drodze dojścia do zawodu sędziego, kosztach sądowych, roli  biegłego sądowego i wielu innych zagadnieniach. Paneliści wywodzili się z różnych środowisk, co powodowało ożywioną, twórczą dyskusję. Wypowiedzi miały charakter merytoryczny i konstruktywny. Słuchacze z dużym zainteresowaniem i pozytywnym zaskoczeniem przyjęli wysoki poziom merytoryczny debaty i kulturę osobistą jego uczestników, czego wyrazem były gromkie brawa na zakończenie panelu .

W tym roku w ramach Kongresu odbędzie się 150 sesji, w których weźmie udział 900 panelistów. Udział wezmą przedstawiciele świata gospodarki i polityki Polski i całego świata.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski