Interdyscyplinarne badawcze studia magisterskie w języku angielskim na UW

  • Uniwersytet Warszawski zaprasza na interdyscyplinarne badawcze studia magisterskie w języku angielskim „International Legal Communication”.
  • Rejestracja trwa od 17 sierpnia do 12 września 2023.

 

Pierwszy rok studiów przygotuje do podjęcia badań i stworzenia własnej publikacji naukowej z pogranicza prawa i językoznawstwa. Studenci realizują przedmioty w ramach czterech modułów:

1)    Moduł ogólny (Prawo i język; Prawo i komunikacja; Etyka globalna)

2)    Metody badawcze (Warsztaty metodyczne – nauki prawne; Warsztaty metodyczne – językoznawstwo; Wprowadzenie do badań jakościowych; Statystyka i wnioskowanie statystyczne; Modelowanie multidyscyplinarne; Big Data i Data Mining; Eksperyment badawczy)

3)    Kompetencje badacza (Pozyskiwanie grantów; Prawa autorskie i etyka badań naukowych; Laboratorium badawcze; Upowszechnianie i komercjalizacja wyników badań oraz transfer wiedzy do sfery społecznej i gospodarczej; Pisanie akademickie i prezentacja wyników badań)

4)    Język specjalistyczny (Terminologia prawa 60h)

Na drugim roku studenci wybierają jedną z trzech specjalizacji:

1) „Design Thinking in Law” – tworzenie i kształtowanie prawa poprzez język -  konceptualizacja, terminologia, i logika prawa; 

Przedmioty specjalizacyjne: Prawo jako gatunek; Syntaktyka i semantyka prawnicza; Konceptualizacja prawa; Logika i poznanie w prawie; Dyskurs prawny w mediach i za ich pośrednictwem.


2) „Transferencja wiedzy o prawie” – jak informować o prawie w prosty sposób, społeczny odbiór informacji prawnej oraz jej aspekty antropologiczne i etnograficzne;

Przedmioty specjalizacyjne: Lingwistyka kryminalistyczna; Jasny i prosty język w prawie; Etnografia i antropologia lingwistyczno-prawna; Lingwistyka znaku i wizualizacja prawnicza; Uzasadnianie i interpretacja w orzecznictwie.


3) „Epistemologia prawa” – skuteczność komunikacji w zakresie rzecznictwa.

Przedmioty specjalizacyjne: Rzecznictwo w kryzysach uchodźczych; Pragmatyka języka prawniczego; Argumentacyjny dyskurs prawniczy; Narracje i opowiadanie historii w sporach sądowych; Negocjacje i mediacje.

 

Na drugim roku studiów studenci odbywają dwukrotnie warsztaty badawcze:

1)    STAKEHOLDERS FORUM – warsztaty badawcze z udziałem interesariuszy (np. międzynarodowa kancelaria prawnicza, organizacja międzynarodowa, etc.)

2)    UNIVERSITY LEAGUE - stacjonarne praktyki badawcze w zagranicznych ośrodku akademickim z udziałem tamtejszych studentów i pracowników naukowych.

 

Zajęcia odbywają się w czwartki i piątki, częściowo online, a częściowo stacjonarnie w kultowym budynku „Dobra 55”. Zajęcia prowadzą wykładowcy z WLS i WPiA UW a także wykładowcy zagraniczni (aktualnie: Uniwersytet Mediolański, Uniwersytet w Buenos Aires).

 

Projekt nagrodzony w konkursie „Kierunki studiów w Priorytetowych Obszarach Badawczych (II stopnia)”, w Programie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” Uniwersytetu Warszawskiego, Piorytetowy Obszar Badawczy IV „Przekraczanie granic humanistyki”.

 

(czytaj broszurę)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski