"Inwigilacja, ile można?" - konferencja 14 maja

"Inwigilacja, ile można?" to temat konferencji naukowej, na którą zapraszają Naczelna Rada Adwokacka oraz Komisja Praw Człowieka przy NRA. Spotkanie odbędzie się 14 maja w Warszawie. 

Konferencja podzielona została na trzy panele, po każdym z nich przewidziana jest dyskusja. Wśród panelistów znaleźli się m.in.: dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, sędzia Igor Tuleya, Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych, czy gen. Marek Bieńkowski, dyrektor Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK. Przygotowane jest również nagranie wideo z wystąpieniem dr. Wojciecha R. Wiewiórowskiego, zastępcy Europejskiego Inspektora Ochrony Danych.

Prelegenci mówić będą o tzw. ustawie inwigilacyjnej, o unijnych standardach przetwarzania danych osobowych przez organy ścigania i o kontroli nad międzynarodową współpracą wywiadowczą służb. Tematem debaty będą też wolności obywatelskie i ich ograniczenia ze względu na bezpieczeństwo, skutki uzyskiwania i przetwarzania danych osobowych oraz kontrola sądowa nad czynnościami operacyjnymi służb. 

Początek konferencji godz. 10.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66 (Sala Wystawowa, parter). Przewidywany koniec konferencji godz. 16.30. 

(zobacz szczegółowy program)

Potwierdzenia udziału w konferencji należy przesyłać do 10 maja na adres dzial.osobowy@nra.pl wraz z podaniem adresu korespondencyjnego i wskazaniem wykonywanego zawodu (np. adwokat, radca prawny, aplikant), celem późniejszego kolportażu dokumentów potwierdzających uczestnictwo w konferencji. Decyduje kolejnośc zgłoszeń, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zamknięcia list przed upływem 10 maja. 

Udział w konferencji naukowej zapewnia adwokatom i radcom prawnym 7 punktów z zakresu doskonalenia zawodowego. 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry