Konferencja "Medycyna estetyczna" 23 listopada w Warszawie

Medycyna estetyczna. Wyzwania prawne, etyczne i medyczne to temat konferencji, która odbędzie się 23 listopada w Warszawie. Na konferencję zaprasza Komisja Edukacji Prawnej NRA wraz z Ośrodkiem Bioetyki Naczelnej Rady Lekarskiej i Komisją Etyki Naczelnej Rady Lekarskiej.

Uczestnicy konferencji zastanawiać się będą, czy potrzebna jest specjalizacja z zakresu tej dziedziny medycyny,  czy i kiedy lekarz może odmówić wykonania zabiegu i co stanowi o powodzeniu czy sukcesie procesu leczniczego (czy jest to subiektywne zadowolenie pacjenta, czy prowidłowe - zgodne ze wskazaniami wiedzy przeprowadzenie zabiegu), aż wreszcie jak rozwiązywać spory w medycynie powstające na gruncie niezadowolenia pacjenta, lub nieadekwatnego wyobrażenia o efekcie.

Wśród prelegentów dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, adw. dr Agnieszka Zemke-Górecka, dziekan izby w Białymstoku, prof. Paweł Łuków, filozof i bioetyk, dr med. Grzegorz Wrona, naczelny rzecznik odpowiedzialnośco zawodowej (naczelna Izba Lekarska) oraz adw. Marcjanna Dębska, mediator Centrum Mediacyjnego przy NRA.

Po wystąpieniach zaplanowana jest debata  z udziałem prelegentów oraz publiczności, którą poprowadzi dr hab. Marek Czarkowski.

Konferencja dedykowana jest dla adwokatów, prawników oraz lekarzy specjalizujących się w szeroko pojętej “medycynie estetycznej”. Celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany poglądów i rozwijania wzajemnych relacji pomiędzy lekarzami a prawnikami zajmującymi się sprawami medycznymi.

(czytaj program konferencji)

Honorowy patronat nad konferencją objęło Centrum Mediacyjne przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.


Konferencja odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Fundacji Nowe Horyzonty, przy ul. Bobrowieckiej 9. Początek o godz. 15.30. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracji mozna dokonywać do 15 listopada br.

(zarejestruj się)

 

W imieniu KEP NRA
adw. Marcjanna Dębska

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry