Legalizacja pobytu i pracy na podstawie tzw. specustawy - szkolenie 15 marca

Legalizacja pobytu i pracy uchodzących z Ukrainy na podstawie tzw. specustawy - to temat szkolenia zaplanowanego na 15 marca online. Na szkolenie zaprasza Komisja Praw Człowieka przy NRA. Prelegentami będą adw. Karolina Schiffter i radca prawny Tomasz Rogala.

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Clickmeeting – udział nie wymaga rejestracji, jest 1000 (tysiąc) miejsc.

Czas trwania od godz. 17.00 do 18.30.

(bezpośredni link do szkolenia)

Szkolenie zostanie nagrane i udostępnione w e-Palestrze w otwartym dostępie, o terminie poinformujemy osobno.

Prelegentami szkolenia dotyczącego legalizacji pobytu i pracy uchodzących z Ukrainy na podstawie przepisów ustawy  o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, będą:

Adw. Karolina Schiffter – partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler Global, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa pracy. Zbudowała jeden z największych zespołów imigracji i Global Mobility, funkcjonujący w strukturach kancelarii w Polsce. Jest cenionym ekspertem w obszarze prawa imigracyjnego i relokacji pracowników. Cyklicznie publikuje artykuły w gazetach codziennych i czasopismach naukowych. Aktywnie działa w organizacjach międzynarodowych i jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Zdobyła pierwsze miejsce w 5 edycji konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016”.

Tomasz Rogala, radca prawny, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler Global, zarządzający Zespołem Global Mobility&Immigration. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa w obszarze prawa pracy i prawa imigracyjnego. Zarządza projektami z zakresu międzynarodowej mobilności pracowników, takimi jak transfery wewnątrz grupy kapitałowej (intra-corporate transfers) oraz delegowania w celu świadczenia usług , a także projektami dotyczącymi lokalnego zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. Reprezentuje klientów w postępowaniach dot. legalizacji zatrudnienia i pobytu cudzoziemców przed organami administracyjnymi w obu instancjach oraz sądami. Doradza kompleksowo w obszarze wszystkich aspektów HR związanych z zatrudnieniem cudzoziemców oraz prowadzi szkolenia i warsztaty dot. tych zagadnień. Autor publikacji prasowych i komentarzy dot. tematu zatrudniania cudzoziemców. Niezależnie od zagadnień mobilności pracowniczej i zatrudniania cudzoziemców, doradza w pełnym spektrum indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, w tym w zakresie zagadnień takich jak zwolnienia, restrukturyzacje, relacje ze związkami zawodowymi i innymi przedstawicielstwami pracowników, kształtowanie systemów wynagradzania, zarządzenie czasem pracy, przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi. Reprezentuje klientów w sprawach sądowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry