Panel NRA na XIII Europejskim Kongresie Gospodarczym

Prawo wobec wyzwań zmieniającej się gospodarki - to tytuł panelu przygotowanego przez Naczelną Radę Adwokacką w ramach XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 20 września br.

Przedmiotem dyskusji będą m.in.: dotkliwe braki regulacyjne, tempo rozwoju technologicznego – nowe obszary wymagające unormowania. Blockchain i inne technologie wymykające się kontroli: zalety i zagrożenia. Jak regulować, by nie przeregulować? Rozwiązania prawne na czas pandemii: konieczna rewizja i weryfikacja.
 
Do udziału w sesji zostali zaproszeni (kolejność alfabetyczna):
•    Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
•    Wojciech Iwański, Partner, adwokat, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
•    Robert Tomanek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, Polska
•    Przemysław Rosati, Prezes, Naczelna Rada Adwokacka
•    Przemysław Szmidt, sąd arbitrażowy Lewiatan
•    Mikołaj Śniatała, adwokat, kancelaria Trzecki Śniatała Adwokaci Sp. p.. 
•    Bartosz Grohman ,adwokat ,Sekretarz NRA,
•    Katarzyna Frydrych,sędzia, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Moderatorem panelu będzie adw. Roman Kusz, początek panelu 20 września 2021 r.  w godz. 12.30-14.00

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) to trzydniowy cykl debat i spotkań z udziałem tysięcy gości z Polski i z innych krajów europejskich, stał się najważniejszą imprezą gospodarczą w Europie Centralnej. W sesjach i dyskusjach bierze co roku udział kilkuset panelistów. Tematyka obejmuje aktualne kwestie kluczowe dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Wydarzenia Kongresu relacjonuje co roku około stu tytułów prasowych i stacji telewizyjnych.
 
Program tegorocznego Kongresu wygląda wyjątkowo bogato. Czas kształtowania się nowego ładu w europejskiej i światowej gospodarce oraz życiu społecznym, dynamiczne przemiany związane z rozwojem technologii cyfrowych, głęboka transformacja sektora energii, wyzwania dotyczące wykorzystywania zasobów naturalnych i powstrzymywania zmian klimatu – wszystko to dostarcza aktualnych, inspirujących tematów do dyskusji.
 
Tradycyjnie już Kongresowi będzie towarzyszyć European Tech and Start-up Days (ETSD) – spotkanie łączące młody, kreatywny, innowacyjny biznes z tymi, którzy poszukują inspiracji i nowych możliwości inwestowania. Poznamy także laureatów szóstej edycji konkursu Start-up Challenge.
 
W gronie panelistów i gości tegorocznego Kongresu znajdą się komisarze unijni, politycy z kraju i Europy, ale przede wszystkim szeroka reprezentacja firm z Polski i Europy, inwestorów, przedsiębiorców. To właśnie uczestnicy Kongresu stanowią o jego wysoko ocenianej wartości.
 
Zasady udziału w Kongresie: (przejdź do linku do strony Kongresu)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski