Prawa człowieka w dobie konfliktu zbrojnego - konferencja


Komisja Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej zaprasza na konferencję naukową na temat praw człowieka w dobie konfliktu zbrojnego. Odbędzie się ona 21 listopada br. w Warszawie.

W czasie, kiedy nie gaśnie konflikt na Ukrainie, Państwo Islamskie przejmuje kontrolę nad kolejnymi terytoriami, a problemy uchodźców z Bliskiego Wschodu nie ustają, Adwokatura Polska nie może pozostać obojętna na kwestię praw i wolności osób, które osobiście doświadczają skutków tych dramatów.

Podczas konferencji prelegenci będą szukać odpowiedzi na pytanie, jak usprawnić mechanizmy prawnicze, aby pomóc ofiarom wojen i kataklizmów. Na konferencji spotkają się eksperci od praw człowieka i pomocy humanitarnej, słowo wstępne wygłosi dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Konferencja podzielona jest na trzy panele. Początek o godz. 10 (od 9.30 rejestracja gości) w Sali Kolumnowej Pałacu Prymasowskiego przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie. Wśród panelistów znaleźli się m.in. Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, Lenur Kerymov z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, czy dr Wojciech Wilk, prezes Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międyznarodowej.

Udział w konferencji zapewnia adwokatom i radcom prawnym 7 punktów z zakresu doskonalenia zawodowego.

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do 16 listopada wyłacznie drogą mailową na adres dzial.osobowy@nra.pl wraz z adresem korespondencyjnym i wskazaniem zawodu, celem późniejszego kolportażu dokumentów potwierdzajacych udział w konferencji.

(zobacz szczegółowy program)

 

Informacje dotyczące konferencji można śledzić na Facebooku: (zobacz profil)


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury