Sukces konferencji NYSBA w Krakowie


Międzynarodowa konferencja prawnicza, zorganizowana przez New York State Bar Association, odbyła się 7-9 kwietnia br. w Krakowie. Patronem tego wydarzenia była krakowska izba adwokacka. 

Konferencja zgromadziła blisko 90 uczestników, z czego mniej więcej połowę stanowili uczestnicy z Polski, natomiast drugą połowę osoby, które przybyły do Krakowa ze Stanów Zjednoczonych i krajów Europy. Dyskusję prowadzono w pięciu panelach tematycznych dot.: najnowszych trendów proceduralnych w międzynarodowym arbitrażu; zagadnień związanych z tworzeniem umów o charakterze transgranicznym; ustawy FATCA i międzynarodowego „tax compliance”; międzynarodowego transferu danych osobowych; czy wreszcie tematyki restytucji mienia w państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

Konferencja zakończyła się organizacyjnym sukcesem. Mec. David P. Miranda, prezydent New York State Bar Association, w przemówieniu wieńczącym wydarzenie w sposób szczególny podziękował adw. Szymonowi Gostyńskiemu, który był inspiratorem i tzw. Program Chair’em konferencji, ale także całej krakowskiej izbie adwokackiej za pomoc i wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia.

Niezależnie od kwestii organizacyjnych, uczestnicy konferencji, zwłaszcza ci z zagranicy, wielokrotnie podkreślali walory Krakowa, jako miejsca spotkania.

Kolejna europejska konferencja New York State Bar Association, tzw. International Section Fall Meeting, odbędzie się w Paryżu 19-21 października br.


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/