Szkolenie nt. przemocy wobec osób LGBT - zaproszenie

Lambda Warszawa zaprasza do udziału w dwudniowym szkoleniu nt. przemocy wobec osób LGBT. Odbędzie się ono w dniach 12-13 września w Krakowie oraz 26-27 września w Poznaniu, a także 27-28 września w Warszawie

Do uczestnictwa w szkoleniu zapraszane są osoby zajmujące się udzielaniem wsparcia osobom pokrzywdzonym przestępstwami i doświadczającym przemocy domowej – w szczególności personel ośrodków pomocy społecznej, ośrodków interwencji kryzysowej, organizacji wspierających pokrzywdzonych przestępstwami i walczących z dyskryminacją, a także prawników i prawniczki.

Szkolenie realizowane jest we współpracy z biurem Rzecznika Praw Obywatelskich i zostało objęte patronatem Niebieskiej Linii Instytutu Psychologii Zdrowia, Krajowej Izby Radców Prawnych, Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i fundacji Otwarta Przestrzeń.

(zobacz ramowy program w Krakowie)

(zobacz ramowy program szkolenia Poznań)

By zgłosić się na szkolenie, należy wypełnić formularz online, który jest dostępny pod adresem:

https://szkoleniepoznan.konfeo.com

Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybrana grupa maksymalnie 20 osób zatrudnionych w różnych instytucjach.

Potwierdzenie przyjęcia na szkolenie wysyłane będzie indywidualnie do 7 września 2018 r.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny dzięki wsparciu finansowemu Komisji Europejskiej. 

Stowarzyszenie Lambda Warszawa jest najbardziej doświadczoną organizacją zajmującą się wsparciem psychologicznym i prawnym osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych) w Polsce. Co roku świadczy ponad 1000 godzin konsultacji psychologicznych, a około 700 osób korzysta z Telefonu Zaufania dla osób LGBT i ich bliskich. Do Stowarzyszenia regularnie zgłaszają się osoby LGBT, które doświadczyły przemocy. Z najnowszego raportu „Sytuacja społeczna osób LGBTA 2015-2016” wynika, że siedem na 10 osób ankietowanych doświadczyło przemocy w ciągu dwóch lat poprzedzających badanie. Przemoc występuje w każdym województwie, również w małych miejscowościach. Jedynie 4% pokrzywdzonych zgłasza jednak sprawę na policję, bojąc się negatywnych reakcji lub myśląc, że zgłoszenie nic nie da. Większość cierpi w milczeniu.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry