VI edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan

Rozpoczęła się kolejna, szósta edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan. Dostępny jest już kazus konkursowy wraz z regulaminem KAL2017, ruszyła też rejestracja drużyn. Finał konkursu zaplanowano na czerwiec br.

KAL skierowany jest do aplikantów adwokackich oraz radcowskich z całej Polski. Kazus VI edycji KAL dotyczy sporu członka zarządu spółki ze spółką o prawa wynikające z programu motywacyjnego. Konkurs obejmować będzie dwa etapy: pisemny oraz ustny. Etap ustny odbędzie się w dniach 1 i 2 czerwca 2017 roku. Poniżej znajduje się szczegółowy harmonogram konkursu.

24 stycznia 2017 r. – publikacja kazusu

5 lutego 2017 r. - możliwość zgłaszania pytań do kazusu przez uczestników

13 lutego 2017 r. - publikacja odpowiedzi na pytania uczestników

28 lutego 2017 r. – termin na przesyłanie pozwów przez drużyny

31 marca 2017 r. – termin na przesyłanie odpowiedzi na pozew przez drużyny

10 maj 2017 r. – ogłoszenie wyników - wyłonienie 32 drużyn, które przejdą do etapu ustnego

1-2 czerwca 2017 r. - eliminacje ustne i finał

Szczegółowe informacje na temat organizacji konkursu znajdują się w Regulaminie KAL 2017. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany wskazanych terminów.

(zobacz kazus konkursowy)

(zobacz regulamin konkursu)

(formularz zgłoszeniowy)

(zobacz stronę konkursu)

Konkurs Arbitrażowy Lewiatan („KAL”) należy do kategorii tzw. moot courts, popularnych w krajach anglosaskich konkursów opartych na symulacjach postępowań sądowych oraz arbitrażowych, prowadzonych w fikcyjnych stanach faktycznych. KAL pozostaje największym w Polsce konkursem typu moot court, adresowanym do aplikantów adwokackich i radcowskich. Uczestnicy konkursów wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy, przygotowują pisma procesowe oraz reprezentują strony podczas symulowanych rozpraw. Wieloletnia tradycja moot courts pokazuje, że taka forma edukacji prawniczej przynosi znakomite efekty. Inspiracją dla organizatorów KAL był sukces Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, największego na świecie konkursu typu moot court adresowanego do studentów prawa, a poświęconego tematyce międzynarodowego arbitrażu handlowego.

Głównym Partnerem Strategicznym Konkursu jest PwC.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/