Wartość różnorodności w zawodach prawniczych – relacja z seminarium

Law Society of England and Wales zorganizowało 30 września 2021 r. seminarium online.  

Wzięli w nim udział m.in: Stephanie Boyce, President of the Law Society of England and Wales, dr Jacoba Brasch QC, President of the Law Council Australia, Stephen Rotstein, President of the Canadian Bar Association, Claudia de Buen, President of Barra Mexicana, Colegio de Abogados A.C., Dana Denis-Smith, CEO of Obelisk Support, Faisel Sadiq, Vice-Chair of the Equality, Diversity and Social Mobility Committee, Bar Council of England and Wales.

Naczelna Rada Adwokacka była reprezentowana przez członka Komisji ds. Zagranicznych przy NRA adw. Luigi Lai.

Dyskusja dotyczyła różnorodności i inkluzji na podstawie doświadczeń różnych izb adwokackich. Paneliści byli zgodni, że różnorodność w zawodach prawniczych jest wartością, dlatego tak ważne jest jej promowanie za pomocą strategii integracyjnych, które pozwalają szerszemu gronu osób uczestniczyć w życiu izb adwokackich i zostać adwokatami.

Rozmawiano również o takich kwestiach jak szklany sufit w zawodzie adwokata i jak go pokonać, aby młode pokolenie mogło zostać adwokatami. 

Stwierdzono także, że nowe technologie pozwalają ludziom uczestniczyć w wielu wydarzeniach z własnego domu, co umożliwia integrację na szerszą skalę.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski