Wsparcie psychologiczne dla osób "pierwszego kontaktu" z uchodźcami ukraińskimi

Projekt Sunflowers organizuje szkolenie ze wsparcia psychologicznego dla osób "pierwszego kontaktu" z ukraińskimi uchodźcami. Szkolenie to odbędzie się 25 listopada 2022 r., w godz. 15:00-19:00 w Warszawie.

Dokładny adres szkolenia zostanie podany w mailu zwrotnym potwierdzającym rejestrację.

Szkolenie poprowadzą dr Kateryna Krakhmalova oraz Maria Wołkowicz, obie certyfikowane przez International Medical Corps. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak rozmawiać z osobami doświadczonymi wojną tak, aby nie pogłębiać ich traumy, w myśl zasady "przede wszystkim nie szkodzić" oraz jak, słuchając o traumatycznych wydarzeniach w Ukrainie, zadbać o własne zdrowie psychiczne.

Szkolenie jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Rejestracja możliwa do 10 listopada 2022 r. do godz. 12:00.

( link do rejestracji )

Kateryna Krakhmalova
Adiunkt badawczy (post-doc co-investigator) w Ośrodku Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, badaczka migracji. Absolwentka programu LL.M. w zakresie praw człowieka Central European University w Budapeszcie, studiów podyplomowych pomocy humanitarnej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Prawa Akademii Kijowsko-Mohy¬lańskiej w Kijowie. Absolwentka training of trainers z Psychologicznej Pierwszej Pomocy International Medical Corps.

Maria Wołkowicz  
Pracownica Stowarzyszenia Interwencji Prawnej. Absolwentka Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (MISH) na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których studiowała prawo i filologię fińską. Wiedzę zdobywała także na Uniwersytecie Helsińskim w Finlandii. Aktywna wolontariuszka w różnych międzynarodowych projektach, w których m.in. wspierała obcokrajowców organizacyjnie i psychologicznie. Prywatnie interesuje się zagadnieniami rezyliencji i dobrostanu w życiu człowieka, oraz skandynawskim stylem życia i designem. Wiedzę z zakresu Psychologicznej Pierwszej Pomocy zdobywała pod okiem Sama Hunaidy z International Medical Corps.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski